Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londense politie sluit onderzoek 'partygate' af met 126 boetes

Londense politie sluit onderzoek 'partygate' af met 126 boetes

LONDEN (ANP/RTR) - De Londense politie sluit het onderzoek naar 'partygate' af met in totaal 126 boetes voor overheidsmedewerkers. Het schandaal draait om overheidsfeestjes en -borrels op momenten waarop in Engeland strenge coronamaatregelen golden.

Sommige personeelsleden hebben meerdere boetes gekregen, maar om hoeveel personen het gaat is niet officieel bekendgemaakt. Volgens de BBC hebben 28 personen te maken met twee tot vijf boetes. De politie deelt ook geen informatie over de identiteit van de personen. Wel wil de politie kwijt dat 53 boetes naar mannen gingen en 73 naar vrouwen.

Eerder maakten onder anderen premier Boris Johnson en minister Rishi Sunak (Financiën) bekend een boete te hebben gekregen. Dat was voor een verjaardagbijeenkomst voor Johnson in 2020, op een moment waarop het niet was toegestaan in grote groepen bijeen te komen. De 126 boetes hebben betrekking op in totaal acht bijeenkomsten tussen mei 2020 en april 2021.

Uitzondering

De politie kwam al vroeg in de pandemie met het standpunt dat ze niet alle overtredingen van de coronamaatregelen zou onderzoeken, maar maakt een uitzondering voor gevallen waarbij mogelijk sprake zou zijn van opzet en het uitblijven van een onderzoek "de legitimiteit van de wet aanzienlijk zou ondermijnen". Na de grote maatschappelijk ophef over 'partygate' begon de politie in januari dit jaar met een onderzoek naar het schandaal waardoor Johnson zwaar onder vuur kwam te liggen.

Ook het parlement doet onderzoek naar de kwestie, maar dat richt zich specifiek op de premier. Johnson zou met zijn eerste reacties op 'partygate' het parlement hebben misleid. Hij stelt dat hij dat niet bewust heeft gedaan. Daarnaast heeft Johnson zijn eigen gedrag in zijn meerdere spijtbetuigingen over het schandaal verdedigd. Oppositieleden hebben hem meermaals opgeroepen te vertrekken.

Topambtenaar Sue Gray kreeg eerder van Johnson het verzoek om onderzoek te doen naar 'partygate'. Ze deelde eind januari haar kritische bevindingen in een tussentijds rapport. Een deel van het verslag werd achtergehouden vanwege het politie-onderzoek dat toen nog liep. Overheidsbronnen melden nu dat het volledige rapport mogelijk volgende week wordt gepubliceerd.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

26 minuten geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

4 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

4 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

8 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

8 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

8 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

9 uur geleden