Londense politie meldt aanhoudingen in marge pro-Palestijnse mars
LONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft naar eigen zeggen vooral in de wijk Pimlico ruim tachtig mensen opgepakt, die de openbare orde en de protestmars zouden willen verstoren. De wijk ligt aan de route van de grote pro-Palestijnse protestmars, die zaterdag werd gehouden in Londen en die van Hyde Park naar de Amerikaanse ambassade op de zuidelijke oever van de Theems voerde.
De arrestanten zouden "tegenbetogers" zijn die de mars door de stad zouden willen verstoren. Eerder op de dag verstoorden ultranationalisten de jaarlijkse dodenherdenking bij het monument The Cenotaph. Ze braken door een politieblokkade en schreeuwden dingen als: "Jullie hebben ons land laten vallen" en "Engeland tot in de dood". De betogers zouden onder leiding staan van een radicaalnationalistische anti-moslimactivist, die zich Tommy Robinson noemt. Er was na de verstoring van de ceremonie bij het monument ook al melding gemaakt van aanhoudingen elders, maar die arrestanten werden volgens lokale media snel weer vrijgelaten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
2 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.
5 uur geleden