Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londense metrostaking van de baan door vooruitgang gesprekken

Londense metrostaking van de baan door vooruitgang gesprekken

LONDEN (ANP/RTR) - Een staking van het metropersoneel in Londen die deze week gepland stond, gaat niet door. Vakbond RMT zegt vooruitgang te hebben geboekt in de gesprekken met vervoerder Transport of London. Eerder was aangekondigd dat er dagenlang amper metro's zouden rijden in de Britse hoofdstad.

Vakbondsbestuurder Mick Lynch spreekt van "positieve gesprekken". Zo is er meer financiering vrijgemaakt voor de onderhandelingen, zegt Lynch in een verklaring. Transport of London, dat verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer in de Britse hoofdstad, zegt dat de burgemeester extra geld heeft verstrekt en waarschuwt passagiers dat er maandag nog steeds vertraging kan optreden, omdat de staking in een laat stadium is opgeheven.

De vakbond wilde staken voor een beter loon. Er was het metropersoneel 5 procent loonsverhoging aangeboden door de werkgever, maar dat vonden medewerkers veel te weinig, omdat leidinggevenden bij het bedrijf veel meer loonsverhoging zouden krijgen.

In oktober had de RMT ook een staking aangekondigd die op het laatste moment werd afgeblazen. Toen ging het niet om hogere lonen, maar over banen en arbeidsomstandigheden. De inflatie is hard gestegen in het Verenigd Koninkrijk en sindsdien zijn er door vakbonden al een hoop protesten en stakingen opgezet.

Meer uit Financieel

Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

35 minuten geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

1 uur geleden
AEX sluit voor het eerst boven 1000 punten, chipfondsen voorop

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.

1 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten bijna kwart gedaald in 2025

MOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiƫn bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.

2 uur geleden
Groeispurt voor windenergie op land in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.

3 uur geleden
Chiptoeleveranciers stijgen op Wall Street na resultaten TSMC

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.

3 uur geleden
Burgemeester Londen vreest massaontslagen in stad door AI

LONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiƫle sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.

3 uur geleden