Londense metrostaking van de baan door vooruitgang gesprekken
LONDEN (ANP/RTR) - Een staking van het metropersoneel in Londen die deze week gepland stond, gaat niet door. Vakbond RMT zegt vooruitgang te hebben geboekt in de gesprekken met vervoerder Transport of London. Eerder was aangekondigd dat er dagenlang amper metro's zouden rijden in de Britse hoofdstad.
Vakbondsbestuurder Mick Lynch spreekt van "positieve gesprekken". Zo is er meer financiering vrijgemaakt voor de onderhandelingen, zegt Lynch in een verklaring. Transport of London, dat verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer in de Britse hoofdstad, zegt dat de burgemeester extra geld heeft verstrekt en waarschuwt passagiers dat er maandag nog steeds vertraging kan optreden, omdat de staking in een laat stadium is opgeheven.
De vakbond wilde staken voor een beter loon. Er was het metropersoneel 5 procent loonsverhoging aangeboden door de werkgever, maar dat vonden medewerkers veel te weinig, omdat leidinggevenden bij het bedrijf veel meer loonsverhoging zouden krijgen.
In oktober had de RMT ook een staking aangekondigd die op het laatste moment werd afgeblazen. Toen ging het niet om hogere lonen, maar over banen en arbeidsomstandigheden. De inflatie is hard gestegen in het Verenigd Koninkrijk en sindsdien zijn er door vakbonden al een hoop protesten en stakingen opgezet.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.
25 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
12 uur geleden