Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londense metrostaking van de baan door vooruitgang gesprekken

Londense metrostaking van de baan door vooruitgang gesprekken

LONDEN (ANP/RTR) - Een staking van het metropersoneel in Londen die deze week gepland stond, gaat niet door. Vakbond RMT zegt vooruitgang te hebben geboekt in de gesprekken met vervoerder Transport of London. Eerder was aangekondigd dat er dagenlang amper metro's zouden rijden in de Britse hoofdstad.

Vakbondsbestuurder Mick Lynch spreekt van "positieve gesprekken". Zo is er meer financiering vrijgemaakt voor de onderhandelingen, zegt Lynch in een verklaring. Transport of London, dat verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer in de Britse hoofdstad, zegt dat de burgemeester extra geld heeft verstrekt en waarschuwt passagiers dat er maandag nog steeds vertraging kan optreden, omdat de staking in een laat stadium is opgeheven.

De vakbond wilde staken voor een beter loon. Er was het metropersoneel 5 procent loonsverhoging aangeboden door de werkgever, maar dat vonden medewerkers veel te weinig, omdat leidinggevenden bij het bedrijf veel meer loonsverhoging zouden krijgen.

In oktober had de RMT ook een staking aangekondigd die op het laatste moment werd afgeblazen. Toen ging het niet om hogere lonen, maar over banen en arbeidsomstandigheden. De inflatie is hard gestegen in het Verenigd Koninkrijk en sindsdien zijn er door vakbonden al een hoop protesten en stakingen opgezet.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

3 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

4 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

5 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

5 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

6 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

8 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

8 uur geleden