Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen wordt eerste buitenlandreis voor Macron in coronatijd

Londen wordt eerste buitenlandreis voor Macron in coronatijd

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron maakt donderdag zijn eerste buitenlandse reis sinds het uitbreken van de coronacrisis. Hij is in Londen waar vier Franse verzetsstrijders worden benoemd tot lid van de Orde van het Britse Rijk (MBE) vanwege hun rol in de Tweede Wereldoorlog.

Donderdag wordt ook de toespraak herdacht die de Franse oorlogsleider en latere president Charles de Gaulle in 1940 in Londen hield voor de bevolking in het door de Duitsers bezette deel van Frankrijk die door de BBC werd uitgezonden. De toespraak werd 80 jaar geleden uitgesproken.

Macron zal onder andere in de ambtswoning van de Britse premier Boris Johnson aan Downing Street 10 worden ontvangen. Het Franse staatshoofd hoeft niet veertien dagen in quarantaine zoals dat voor mensen die uit het buitenland Groot-Brittannië in reizen verplicht is. Hij reist als "vertegenwoordiger van een buitenland voor zaken" en dan hoeft dat niet.

In de historische toespraak riep generaal De Gaulle de Franse bevolking op niet op te geven en te vechten tegen de nazi's. "Wat er ook gebeurt, het vuur van het Franse verzet mag niet worden gedoofd en zal niet worden gedoofd."

Meer uit Buitenland

Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

14 minuten geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

1 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

1 uur geleden
Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

1 uur geleden
One Battle After Another wint Oscar voor beste film

LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.

2 uur geleden
Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

9 uur geleden