Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen wordt eerste buitenlandreis voor Macron in coronatijd

Londen wordt eerste buitenlandreis voor Macron in coronatijd

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron maakt donderdag zijn eerste buitenlandse reis sinds het uitbreken van de coronacrisis. Hij is in Londen waar vier Franse verzetsstrijders worden benoemd tot lid van de Orde van het Britse Rijk (MBE) vanwege hun rol in de Tweede Wereldoorlog.

Donderdag wordt ook de toespraak herdacht die de Franse oorlogsleider en latere president Charles de Gaulle in 1940 in Londen hield voor de bevolking in het door de Duitsers bezette deel van Frankrijk die door de BBC werd uitgezonden. De toespraak werd 80 jaar geleden uitgesproken.

Macron zal onder andere in de ambtswoning van de Britse premier Boris Johnson aan Downing Street 10 worden ontvangen. Het Franse staatshoofd hoeft niet veertien dagen in quarantaine zoals dat voor mensen die uit het buitenland Groot-Brittanniƫ in reizen verplicht is. Hij reist als "vertegenwoordiger van een buitenland voor zaken" en dan hoeft dat niet.

In de historische toespraak riep generaal De Gaulle de Franse bevolking op niet op te geven en te vechten tegen de nazi's. "Wat er ook gebeurt, het vuur van het Franse verzet mag niet worden gedoofd en zal niet worden gedoofd."

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy nog steeds onderweg naar Noordzee

WISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.

6 minuten geleden
UNICEF: verlies duizenden vrouwelijke leerkrachten in Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.

3 uur geleden
Klimaatdienst: Europa kende vorig jaar 'ongekende hittegolven'

BONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.

3 uur geleden
WSJ: Trump wil langdurige blokkade van Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

5 uur geleden
Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

7 uur geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

7 uur geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

8 uur geleden