Londen wordt eerste buitenlandreis voor Macron in coronatijd
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron maakt donderdag zijn eerste buitenlandse reis sinds het uitbreken van de coronacrisis. Hij is in Londen waar vier Franse verzetsstrijders worden benoemd tot lid van de Orde van het Britse Rijk (MBE) vanwege hun rol in de Tweede Wereldoorlog.
Donderdag wordt ook de toespraak herdacht die de Franse oorlogsleider en latere president Charles de Gaulle in 1940 in Londen hield voor de bevolking in het door de Duitsers bezette deel van Frankrijk die door de BBC werd uitgezonden. De toespraak werd 80 jaar geleden uitgesproken.
Macron zal onder andere in de ambtswoning van de Britse premier Boris Johnson aan Downing Street 10 worden ontvangen. Het Franse staatshoofd hoeft niet veertien dagen in quarantaine zoals dat voor mensen die uit het buitenland Groot-Brittannië in reizen verplicht is. Hij reist als "vertegenwoordiger van een buitenland voor zaken" en dan hoeft dat niet.
In de historische toespraak riep generaal De Gaulle de Franse bevolking op niet op te geven en te vechten tegen de nazi's. "Wat er ook gebeurt, het vuur van het Franse verzet mag niet worden gedoofd en zal niet worden gedoofd."
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
2 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie lijken er steeds meer rekening mee te houden dat de verdwenen moeder van Guthrie niet meer in leven is. In een nieuwe verklaring zeggen ze dat ze geen rust zullen vinden tot ze gevonden is en dat "rouwen" tot die tijd moeilijk is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - In Iran is al meer dan 500 uur sprake van een vrijwel totale internetblokkade. Volgens internetwaakhond Netblocks is de connectie met het buitenland volledig afgesneden en wordt de binnenlandse dienstverlening ernstig beperkt. De overheid treedt hard op tegen satellietverbindingen en VPN's.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben zondag gezegd dat hun luchtafweersystemen reageren op inkomende luchtaanvallen vanuit Iran. Eerder meldde ook het ministerie van Defensie van Saudi-Arabië al aanvallen van Iran met drie raketten. "Eén raket is onderschept, de andere twee zijn in een onbewoond gebied neergekomen," schreef een woordvoerder van het ministerie op sociale media.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.
9 uur geleden