Londen wil niet dat Britse militaire piloten Chinezen trainen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat harder optreden tegen Britse militaire piloten die Chinese collega's opleiden. Londen wil voorkomen dat China actieve en voormalige piloten rekruteert om de Chinese strijdkrachten te trainen. Volgens de Britse omroep BBC zijn tot dertig ex-piloten naar China vertrokken om militairen van het Chinese leger op te leiden. Dergelijke rekrutering is al "een aantal jaren" een punt van zorg bij het ministerie van Defensie. De Britse geheime dienst zou het nauwlettend in de gaten houden.
China geldt als een concurrent die op veel plaatsen in de wereld de Britse belangen bedreigt, aldus het defensieministerie. Chinezen proberen toegang te krijgen "tot onze geheimen". Het rekruteren van piloten om de "capaciteiten van onze luchtmacht te begrijpen, is duidelijk een punt van zorg voor ons."
De autoriteiten hebben betrokken piloten verteld dat ze moeten stoppen. Verder is de regering bezig met een wet om overtreders te straffen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
3 uur geleden