Londen wil buschauffeurs beter beschermen tegen coronavirus
LONDEN (ANP) - De autoriteiten in de Britse hoofdstad Londen nemen meer maatregelen om buschauffeurs te beschermen tegen het coronavirus. Zeker negen van die bestuurders zijn de afgelopen tijd overleden nadat ze besmet waren geraakt, zegt burgemeester Sadiq Khan.
Buschauffeurs in de hoofdstad deden de afgelopen dagen anoniem hun beklag in Britse media. "Ze geven het personeel zo weinig beschermingsmiddelen. Alleen goedkoop handreinigingsmiddel", zei een bestuurder tegen de BBC. "Ik heb mijn eigen mondmasker en handschoenen gekocht."
Burgemeester Khan benadrukte bij Sky News dat van alles wordt gedaan om het openbaar vervoer zo veilig mogelijk te maken. Zo wordt nu ook een proefproject uitgevoerd op sommige busroutes. Londenaren mogen daar niet meer voorin de bus in- of uitstappen.
Grondige schoonmaak
"We hebben al geregeld dat passagiers niet te dicht bij de chauffeur kunnen zitten", stelde Khan. Ook zouden schermen van plexiglas worden gebruikt om bestuurders af te schermen en worden bussen en andere werkplekken van de chauffeurs volgens de burgemeester grondig schoongemaakt.
De overheidsorganisatie die gaat over het openbaar vervoer in Londen, zegt dat Londenaren zelf ook kunnen helpen, door zo veel mogelijk thuis te blijven. Door de lockdown is het aantal buspassagiers in de hoofdstad al fors gedaald, maar mensen met essentiële beroepen moeten nog wel naar hun werk kunnen reizen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten zijn naar eigen zeggen begonnen met de evacuatie van de laatste gevangenen in het kamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens. Het kamp was opgericht om tienduizenden strijders van de terreurbeweging Islamitische Staat (IS) en vooral hun verwanten op te sluiten, nadat het schrikbewind van het door IS uitgeroepen kalifaat in 2019 was ineengestort.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Zaken van het tribunaal voor Hamasstrijders die worden verdacht van betrokkenheid bij de aanvallen op Israël op 7 oktober 2023, komen te vallen onder de hoogste aanklager van het Israëlische leger, Itay Offir. Dat zegt procureur-generaal Gali Baharav-Miara tegen het Israëlische nieuwsmedium ynet. De speciale militaire rechtbank moet nog worden opgericht. Tegen meer dan 300 Hamasstrijders liggen al aanklachten klaar, zo werd onlangs bekend.
17 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De tak van anti-immigratiepartij Alternative für Deutschland (AfD) in het aan Nederland grenzende Nedersaksen is daar aangemerkt als extremistisch. Dat gebeurde door de veiligheidsdienst van de deelstaat. De AfD is landelijk de grootste oppositiepartij en staat hoog in de peilingen.
19 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een eeuwenoud gezonken oorlogsschip is in Stockholm weer zichtbaar geworden. Dat komt doordat het waterpeil in de Oostzee is gezakt.
33 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft dinsdag gewaarschuwd dat Amerikaanse pogingen de regering van Iran omver te werpen gedoemd zijn te mislukken. Hij sprak aan het begin van naar verwachting tweedaagse onderhandelingen tussen beide landen in Genève. Die gaan over het omstreden Iraanse nucleaire programma. De diplomaten uit Oman zijn tussenpersonen in de gesprekken.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Migranten en vluchtelingen in Libië zijn het slachtoffer van "wrede en systematisch gepleegde" mishandelingen en andere schendingen van de mensenrechten. Daarbij worden moord, verkrachting, afpersing en marteling gepleegd, volgens een nieuw rapport van het mensenrechtenbureau van de VN en de VN-missie in het Noord-Afrikaanse land.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran hebben hun onderhandelingen hervat in Genève. Dat berichten Iraanse staatsmedia, die schrijven dat de twee partijen berichten uitwisselen via bemiddelaars uit Oman.
3 uur geleden