Londen wil buschauffeurs beter beschermen tegen coronavirus
LONDEN (ANP) - De autoriteiten in de Britse hoofdstad Londen nemen meer maatregelen om buschauffeurs te beschermen tegen het coronavirus. Zeker negen van die bestuurders zijn de afgelopen tijd overleden nadat ze besmet waren geraakt, zegt burgemeester Sadiq Khan.
Buschauffeurs in de hoofdstad deden de afgelopen dagen anoniem hun beklag in Britse media. "Ze geven het personeel zo weinig beschermingsmiddelen. Alleen goedkoop handreinigingsmiddel", zei een bestuurder tegen de BBC. "Ik heb mijn eigen mondmasker en handschoenen gekocht."
Burgemeester Khan benadrukte bij Sky News dat van alles wordt gedaan om het openbaar vervoer zo veilig mogelijk te maken. Zo wordt nu ook een proefproject uitgevoerd op sommige busroutes. Londenaren mogen daar niet meer voorin de bus in- of uitstappen.
Grondige schoonmaak
"We hebben al geregeld dat passagiers niet te dicht bij de chauffeur kunnen zitten", stelde Khan. Ook zouden schermen van plexiglas worden gebruikt om bestuurders af te schermen en worden bussen en andere werkplekken van de chauffeurs volgens de burgemeester grondig schoongemaakt.
De overheidsorganisatie die gaat over het openbaar vervoer in Londen, zegt dat Londenaren zelf ook kunnen helpen, door zo veel mogelijk thuis te blijven. Door de lockdown is het aantal buspassagiers in de hoofdstad al fors gedaald, maar mensen met essentiële beroepen moeten nog wel naar hun werk kunnen reizen.
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
14 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
2 uur geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
4 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
8 uur geleden