Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen verdedigt vaccinatiestrategie na kritiek uit Europa

Londen verdedigt vaccinatiestrategie na kritiek uit Europa

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Volksgezondheid heeft de vaccinatiestrategie van zijn land verdedigd na sceptische reacties uit de EU. Minister Matt Hancock zei dat er wel degelijk een wetenschappelijke basis is voor het besluit om alle leeftijdsgroepen in te enten met het vaccin van Oxford en AstraZeneca.

Het gebruik van dat vaccin bij ouderen is onderwerp van discussie. De gezondheidsautoriteiten in meerdere EU-landen hebben geadviseerd alleen mensen onder de 65 in te enten met het AstraZeneca-vaccin. De Franse president Emmanuel Macron merkte op dat het middel 'quasi-ineffectief' lijkt te zijn bij ouderen.

Dat laatste wordt betwist door de vaccinmakers en de Britse regering. Hancock noemde het bij de BBC glashelder dat het vaccin goed werkt. Het Verenigd Koninkrijk nam het vaccin van AstraZeneca als eerste land in gebruik en wordt in Europa gezien als koploper op vaccinatiegebied.

In andere Europese landen, waaronder ook Duitsland, Frankrijk en Nederland, wordt gemord over het tempo waarin de autoriteiten hun burgers vaccineren. De Franse minister van Europese Zaken Clement Beaune beklemtoonde woensdag dat de Britten "enorme risico's" hebben genomen met vaccineren, bijvoorbeeld door ook ouderen in te enten met het AstraZeneca-vaccin.

Meer uit Buitenland

Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

18 minuten geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

4 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

6 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

15 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

15 uur geleden
Merz opnieuw CDU-partijvoorzitter met 91 procent van de stemmen

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.

16 uur geleden
Zelensky: VS en Rusland willen dat Oekraïne Donbas opgeeft

KYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.

16 uur geleden