Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen verdedigt vaccinatiestrategie na kritiek uit Europa

Londen verdedigt vaccinatiestrategie na kritiek uit Europa

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Volksgezondheid heeft de vaccinatiestrategie van zijn land verdedigd na sceptische reacties uit de EU. Minister Matt Hancock zei dat er wel degelijk een wetenschappelijke basis is voor het besluit om alle leeftijdsgroepen in te enten met het vaccin van Oxford en AstraZeneca.

Het gebruik van dat vaccin bij ouderen is onderwerp van discussie. De gezondheidsautoriteiten in meerdere EU-landen hebben geadviseerd alleen mensen onder de 65 in te enten met het AstraZeneca-vaccin. De Franse president Emmanuel Macron merkte op dat het middel 'quasi-ineffectief' lijkt te zijn bij ouderen.

Dat laatste wordt betwist door de vaccinmakers en de Britse regering. Hancock noemde het bij de BBC glashelder dat het vaccin goed werkt. Het Verenigd Koninkrijk nam het vaccin van AstraZeneca als eerste land in gebruik en wordt in Europa gezien als koploper op vaccinatiegebied.

In andere Europese landen, waaronder ook Duitsland, Frankrijk en Nederland, wordt gemord over het tempo waarin de autoriteiten hun burgers vaccineren. De Franse minister van Europese Zaken Clement Beaune beklemtoonde woensdag dat de Britten "enorme risico's" hebben genomen met vaccineren, bijvoorbeeld door ook ouderen in te enten met het AstraZeneca-vaccin.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

1 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

3 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

3 uur geleden
Leiders Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië bellen Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.

4 uur geleden
Kremlin: Rusland nog geen officieel vredesplan van VS ontvangen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.

4 uur geleden
Costa en Von der Leyen: geen deal over Oekraïne zonder Oekraïne

JOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

4 uur geleden