Londen 'teleurgesteld en verbaasd' over uitkomst EU-top
LONDEN/BRUSSEL (ANP) - De Britse regering is teleurgesteld in de stellingname van de EU-leiders over de onderhandelingen over een handelsverdrag met het Verenigd Koninkrijk. De Britse hoofdonderhandelaar David Frost maakt daaruit op dat de EU niet langer "intensief" wil onderhandelen over de toekomstige betrekkingen met zijn land en spreekt daarover zijn verbazing uit.
Frost is evenzeer "verrast" door de oproep van de in Brussel bijeengekomen Europese regeringsleiders en staatshoofden aan de Britten om "de noodzakelijke stappen" te zetten. Daarin leest hij dat "alle toekomstige stappen van het Verenigd Koninkrijk moeten komen". Dat is "een ongebruikelijke manier om te onderhandelen", twittert de Britse minister.
De Britse premier Boris Johnson noemde de EU-top eerder de laatste kans op een akkoord. Johnson reageert vrijdag op de ontwikkelingen, zegt Frost.
EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier zei nadat hij de EU-leiders in Brussel had bijgepraat over de stand van zaken juist dat hij "intensief" wil verder onderhandelen "de komende twee of drie weken". De EU blijft inzetten op een akkoord. Barnier zei Frost vrijdag te spreken en te zullen voorstellen maandag met zijn team naar Londen te komen voor een week verder werken aan een akkoord. "Desnoods gaan we door in het weekend", zei hij, "en de week daarna in Brussel".
Hij wees erop dat de twee partijen nog steeds op drie hoofdpunten ver uit elkaar liggen: een gelijk speelveld, de visserij en toezicht op de afspraken. "Wij respecteren dat de Britten vanaf 1 januari soeverein willen zijn, maar dat kan niet ten koste gaan van onze bedrijven."
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
10 uur geleden