Londen 'teleurgesteld en verbaasd' over uitkomst EU-top
LONDEN/BRUSSEL (ANP) - De Britse regering is teleurgesteld in de stellingname van de EU-leiders over de onderhandelingen over een handelsverdrag met het Verenigd Koninkrijk. De Britse hoofdonderhandelaar David Frost maakt daaruit op dat de EU niet langer "intensief" wil onderhandelen over de toekomstige betrekkingen met zijn land en spreekt daarover zijn verbazing uit.
Frost is evenzeer "verrast" door de oproep van de in Brussel bijeengekomen Europese regeringsleiders en staatshoofden aan de Britten om "de noodzakelijke stappen" te zetten. Daarin leest hij dat "alle toekomstige stappen van het Verenigd Koninkrijk moeten komen". Dat is "een ongebruikelijke manier om te onderhandelen", twittert de Britse minister.
De Britse premier Boris Johnson noemde de EU-top eerder de laatste kans op een akkoord. Johnson reageert vrijdag op de ontwikkelingen, zegt Frost.
EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier zei nadat hij de EU-leiders in Brussel had bijgepraat over de stand van zaken juist dat hij "intensief" wil verder onderhandelen "de komende twee of drie weken". De EU blijft inzetten op een akkoord. Barnier zei Frost vrijdag te spreken en te zullen voorstellen maandag met zijn team naar Londen te komen voor een week verder werken aan een akkoord. "Desnoods gaan we door in het weekend", zei hij, "en de week daarna in Brussel".
Hij wees erop dat de twee partijen nog steeds op drie hoofdpunten ver uit elkaar liggen: een gelijk speelveld, de visserij en toezicht op de afspraken. "Wij respecteren dat de Britten vanaf 1 januari soeverein willen zijn, maar dat kan niet ten koste gaan van onze bedrijven."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
18 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.
4 uur geleden