Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen: steun voor belastingplan VS als techbedrijven bijdragen

Londen: steun voor belastingplan VS als techbedrijven bijdragen

LONDEN (ANP/RTR) - Als de Verenigde Staten internationaal steun willen voor een wereldwijd minimumtarief voor belastingen op bedrijfswinsten, moeten Amerikaanse techconcerns ook een eerlijke bijdrage leveren. Dat zei de Britse minister van Financiën Rishi Sunak in een interview met Mail on Sunday.

Komende week komen de ministers van Financiën van de zogeheten G7 bij elkaar. Bewindslieden uit Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië, Japan, Canada en de Verenigde Staten spreken onder meer over het plan van het Witte Huis voor een internationaal minimumtarief van 15 procent voor belastingen op bedrijfswinsten. President Joe Biden wil het zo minder aantrekkelijk maken om via postbusfirma's in landen met een gunstig fiscaal klimaat belastingen elders te ontwijken. Maar Sunak is bezorgd dat met name grote techbedrijven nog altijd te weinig zullen afdragen aan de schatkist.

"We moeten hun duidelijk maken waarom eerlijke belastingen voor techbedrijven belangrijk zijn voor ons. Er is een deal nodig, dus ik dring er bij de VS en de G7 op aan dit voor elkaar te krijgen. De onderhandelingen lopen goed, maar het moet een goede deal zijn voor Groot-Brittannië", zei Sunak in Mail on Sunday. "Grote multinationals, vooral digitale bedrijven, zijn in staat niet de juiste belastingen te betalen in de juiste landen. Dat is niet eerlijk."

De Britse regering voerde eerder een speciale belasting voor digitale bedrijven in. Grote internationale bedrijven met zoekmachines, webwinkels of sociale media moeten 2 procent betalen over de omzet die zij in het Verenigd Koninkrijk verdienen. Dit raakt onder andere de Amerikaanse concerns Google, Facebook en Amazon. De VS beschouwen de digitaks dan ook als discriminatie van Amerikaanse bedrijven en dreigen de Britten met importheffingen of andere maatregelen.

Meer uit Financieel

Economen zien beperkte impact economie door spoor- en ov-staking

DEN HAAG (ANP) - De landelijke staking op het spoor en in het openbaar vervoer op woensdag zal waarschijnlijk een beperkte impact hebben op de Nederlandse economie. De staking uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid was ruim van tevoren aangekondigd door de vakbonden en bedrijven hebben zich kunnen voorbereiden door bijvoorbeeld mensen thuis te laten werken. De impact op het goederenvervoer kan wel groter zijn doordat ladingen vertragingen oplopen, aldus economen.

9 minuten geleden
Thuiswerken de norm bij grote werkgevers tijdens ov-staking

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van veel grote werkgevers in Nederland hebben woensdag de optie om thuis te werken, volgt uit een rondgang van het ANP. Door een landelijke staking in het openbaar vervoer rijden er die dag bijna geen treinen, metro's en bussen.

22 minuten geleden
Oeganda wordt 's werelds nieuwste exporteur van olie

KAMPALA (ANP/BLOOMBERG) - Oeganda wordt binnenkort 's werelds nieuwste exporteur van ruwe olie. Het Afrikaanse land wil in december beginnen met de export van zijn Pearl Sweet-olie, meldde de topman van het staatsoliebedrijf Uganda National Oil Company dinsdag. De olie uit Oeganda zal dan via een pijpleiding worden vervoerd naar de havenstad Tanga in buurland Tanzania om naar kopers in Azië geëxporteerd te worden.

50 minuten geleden
Vakbonden eensgezind in strijd tegen kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitters van de vakbonden FNV, CNV en VCP hebben tijdens de actie in Den Haag verduidelijkt dat ze samen staan in de strijd tegen de kabinetsplannen. De bonden voeren deze week actie tegen bezuinigingen op sociale zekerheid.

2 uur geleden
Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.

2 uur geleden
Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

3 uur geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

4 uur geleden