Londen: steun voor belastingplan VS als techbedrijven bijdragen
LONDEN (ANP/RTR) - Als de Verenigde Staten internationaal steun willen voor een wereldwijd minimumtarief voor belastingen op bedrijfswinsten, moeten Amerikaanse techconcerns ook een eerlijke bijdrage leveren. Dat zei de Britse minister van Financiën Rishi Sunak in een interview met Mail on Sunday.
Komende week komen de ministers van Financiën van de zogeheten G7 bij elkaar. Bewindslieden uit Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië, Japan, Canada en de Verenigde Staten spreken onder meer over het plan van het Witte Huis voor een internationaal minimumtarief van 15 procent voor belastingen op bedrijfswinsten. President Joe Biden wil het zo minder aantrekkelijk maken om via postbusfirma's in landen met een gunstig fiscaal klimaat belastingen elders te ontwijken. Maar Sunak is bezorgd dat met name grote techbedrijven nog altijd te weinig zullen afdragen aan de schatkist.
"We moeten hun duidelijk maken waarom eerlijke belastingen voor techbedrijven belangrijk zijn voor ons. Er is een deal nodig, dus ik dring er bij de VS en de G7 op aan dit voor elkaar te krijgen. De onderhandelingen lopen goed, maar het moet een goede deal zijn voor Groot-Brittannië", zei Sunak in Mail on Sunday. "Grote multinationals, vooral digitale bedrijven, zijn in staat niet de juiste belastingen te betalen in de juiste landen. Dat is niet eerlijk."
De Britse regering voerde eerder een speciale belasting voor digitale bedrijven in. Grote internationale bedrijven met zoekmachines, webwinkels of sociale media moeten 2 procent betalen over de omzet die zij in het Verenigd Koninkrijk verdienen. Dit raakt onder andere de Amerikaanse concerns Google, Facebook en Amazon. De VS beschouwen de digitaks dan ook als discriminatie van Amerikaanse bedrijven en dreigen de Britten met importheffingen of andere maatregelen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
13 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
1 dag geleden