Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen: steun voor belastingplan VS als techbedrijven bijdragen

Londen: steun voor belastingplan VS als techbedrijven bijdragen

LONDEN (ANP/RTR) - Als de Verenigde Staten internationaal steun willen voor een wereldwijd minimumtarief voor belastingen op bedrijfswinsten, moeten Amerikaanse techconcerns ook een eerlijke bijdrage leveren. Dat zei de Britse minister van Financiën Rishi Sunak in een interview met Mail on Sunday.

Komende week komen de ministers van Financiën van de zogeheten G7 bij elkaar. Bewindslieden uit Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië, Japan, Canada en de Verenigde Staten spreken onder meer over het plan van het Witte Huis voor een internationaal minimumtarief van 15 procent voor belastingen op bedrijfswinsten. President Joe Biden wil het zo minder aantrekkelijk maken om via postbusfirma's in landen met een gunstig fiscaal klimaat belastingen elders te ontwijken. Maar Sunak is bezorgd dat met name grote techbedrijven nog altijd te weinig zullen afdragen aan de schatkist.

"We moeten hun duidelijk maken waarom eerlijke belastingen voor techbedrijven belangrijk zijn voor ons. Er is een deal nodig, dus ik dring er bij de VS en de G7 op aan dit voor elkaar te krijgen. De onderhandelingen lopen goed, maar het moet een goede deal zijn voor Groot-Brittannië", zei Sunak in Mail on Sunday. "Grote multinationals, vooral digitale bedrijven, zijn in staat niet de juiste belastingen te betalen in de juiste landen. Dat is niet eerlijk."

De Britse regering voerde eerder een speciale belasting voor digitale bedrijven in. Grote internationale bedrijven met zoekmachines, webwinkels of sociale media moeten 2 procent betalen over de omzet die zij in het Verenigd Koninkrijk verdienen. Dit raakt onder andere de Amerikaanse concerns Google, Facebook en Amazon. De VS beschouwen de digitaks dan ook als discriminatie van Amerikaanse bedrijven en dreigen de Britten met importheffingen of andere maatregelen.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

3 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

4 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

4 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

6 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

8 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

9 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

10 uur geleden