Londen: steun voor belastingplan VS als techbedrijven bijdragen
LONDEN (ANP/RTR) - Als de Verenigde Staten internationaal steun willen voor een wereldwijd minimumtarief voor belastingen op bedrijfswinsten, moeten Amerikaanse techconcerns ook een eerlijke bijdrage leveren. Dat zei de Britse minister van Financiën Rishi Sunak in een interview met Mail on Sunday.
Komende week komen de ministers van Financiën van de zogeheten G7 bij elkaar. Bewindslieden uit Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië, Japan, Canada en de Verenigde Staten spreken onder meer over het plan van het Witte Huis voor een internationaal minimumtarief van 15 procent voor belastingen op bedrijfswinsten. President Joe Biden wil het zo minder aantrekkelijk maken om via postbusfirma's in landen met een gunstig fiscaal klimaat belastingen elders te ontwijken. Maar Sunak is bezorgd dat met name grote techbedrijven nog altijd te weinig zullen afdragen aan de schatkist.
"We moeten hun duidelijk maken waarom eerlijke belastingen voor techbedrijven belangrijk zijn voor ons. Er is een deal nodig, dus ik dring er bij de VS en de G7 op aan dit voor elkaar te krijgen. De onderhandelingen lopen goed, maar het moet een goede deal zijn voor Groot-Brittannië", zei Sunak in Mail on Sunday. "Grote multinationals, vooral digitale bedrijven, zijn in staat niet de juiste belastingen te betalen in de juiste landen. Dat is niet eerlijk."
De Britse regering voerde eerder een speciale belasting voor digitale bedrijven in. Grote internationale bedrijven met zoekmachines, webwinkels of sociale media moeten 2 procent betalen over de omzet die zij in het Verenigd Koninkrijk verdienen. Dit raakt onder andere de Amerikaanse concerns Google, Facebook en Amazon. De VS beschouwen de digitaks dan ook als discriminatie van Amerikaanse bedrijven en dreigen de Britten met importheffingen of andere maatregelen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
11 uur geleden