
Londen: Rusland vervangt tanks met tientallen jaren oude modellen
LONDEN (ANP/DPA) - Door een gebrek aan materieel vervangt Rusland tanks die zijn vernietigd in de oorlog tegen Oekraïne met modellen die tientallen jaren oud zijn, zegt het Britse ministerie van Defensie maandag. Het ministerie baseert zich op informatie van de Britse inlichtingendiensten.
Vernietigde gevechtstanks worden al langer vervangen door oude T-62-modellen, maar recentelijk zouden zelfs Sovjet BTR-50 modellen gebruikt zijn. Deze werden in 1954 voor het eerst vervaardigd. Ook het zogeheten 1e Tankleger, een van de meest vooraanstaande eenheden van het Russische leger, heeft oude tanks ontvangen om hun voorraad mee aan te vullen.
"Sinds de zomer van 2022 zijn er zo'n achthonderd T-62's uit de opslag gehaald", zegt het Britse ministerie. "Sommigen hebben verbeterde waarnemingssystemen ontvangen die hun effectiviteit 's nachts hoogstwaarschijnlijk zal verbeteren." De voertuigen hebben echter ook veel zwakke punten, zoals hun bepantsering.
Er zijn al langer klachten over tekorten aan het front. Het Britse ministerie van Defensie meldde zondag dat Russische soldaten, met name reservisten, recent is opgedragen de Oekraïense legertroepen in de frontlinies aan te vallen met de pioniersschop. De schep, van het in 1869 ontworpen type MPL-50, behoort tot de standaarduitrusting van de infanterist en is bedoeld om schuttersputjes mee te graven. Maar ze kunnen ook worden worden gebruikt om iemand mee aan te vallen als de munitie voor de handvuurwapens op is.
Meer uit Buitenland
WONSAN (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft zijn volledige steun voor de Russische oorlog in Oekraïne uitgesproken. Dat deed hij zaterdag tijdens een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, berichten Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse Gisèle Pelicot (72) heeft de hoogste onderscheiding in haar thuisland toegewezen gekregen. Ze is benoemd tot ridder in de Nationale Orde van het Legioen van Eer. Pelicot wordt internationaal geroemd voor haar moed in een grote misbruikzaak.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.
18 uur geleden