Londen, Parijs en Berlijn: Israël moet meer hulp toelaten in Gaza
BERLIJN (ANP) - Duitsland, Groot-Brittannië en Frankrijk roepen Israël op meteen meer hulp toe te laten in de afgegrendelde Palestijnse Gazastrook. Zij vinden dat de Israëlische regering de beperkingen op de hulpverlening onmiddellijk moet opheffen zodat de Verenigde Naties en andere organisaties hun werk kunnen doen tegen de hongersnood. Israël moet zijn internationale verplichtingen nakomen zodat humanitaire hulp mogelijk wordt, benadrukken de regeringen in Berlijn, Londen en Parijs in een verklaring na spoedoverleg over de kwestie.
"De humanitaire ramp die wij in Gaza zien, moet nu ten einde komen", aldus het trio. Het is nodig dat de burgerbevolking zonder verder uitstel van de noodzakelijkste middelen wordt voorzien, zoals water en voedsel. "Het onthouden van essentiële humanitaire hulp aan de burgerbevolking is onaanvaardbaar", vinden de leiders van de drie landen.
Ze dringen er bij de strijdende partijen op aan het conflict te beëindigen door onmiddellijk een staakt-het-vuren af te kondigen.
Demissionair premier Dick Schoof schrijft op X dat hij "volle steun" geeft aan de verklaring van de drie landen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
14 uur geleden