Londen: Oekraïne behoudt controle over grootste deel luchtruim
LONDEN (ANP) - Oekraïne behoudt de controle over het grootste deel van zijn luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. Volgens de dagelijkse inlichtingenupdate is Rusland er niet in geslaagd de Oekraïense luchtmacht te vernietigen of de luchtverdediging uit te schakelen.
Rusland voert volgens het ministerie vooral luchtaanvallen uit in het zuiden en oosten van Oekraïne, ter ondersteuning van zijn grondtroepen. Moskou heeft minder mogelijkheden voor aanvallen in het noorden en westen, aldus de Britse inlichtingen, omdat de toegang tot het luchtruim daar "zeer beperkt is". Rusland valt nog steeds militaire doelen in heel Oekraïne aan, iets waar Rusland zelf ook regelmatig over bericht.
De Britten melden ook dat Rusland bij luchtaanvallen in Marioepol waarschijnlijk gebruikmaakt van ongeleide projectielen, waarbij de kans op burgerslachtoffers groter is. Volgens de lokale autoriteiten zijn in Marioepol sinds het uitbreken van de oorlog enkele tienduizenden burgers om het leven gekomen. Het dodental in de havenstad is momenteel niet onafhankelijk geverifieerd.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
8 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
49 minuten geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
53 minuten geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
5 uur geleden