Londen: Moskou wil met muziek en cultuur moreel troepen opkrikken
LONDEN (ANP/DPA) - Rusland zet muziek en cultuur in om het moreel van de eigen troepen in Oekraïne te versterken, melden de Britse geheime diensten. Twee zogenoemde 'creatieve brigades', bestaande uit operazangers, acteurs en circusmensen, worden aan het front ingezet om de militairen te vermaken, twittert het Britse ministerie van Defensie zondag.
De Britten betwijfelen of het 'cultuuroffensief' zal werken. De grootste problemen voor de Russen blijven het hoge aantal slachtoffers, slecht leiderschap, problemen met het uitbetalen van salarissen en slechte uitrusting. De creatieve brigades bieden daarvoor geen soelaas.
Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne publiceert het Britse defensieministerie op basis van rapporten van de veiligheidsdiensten dagelijks informatie over het verloop van de strijd. Moskou beschuldigt de Britten van een desinformatiecampagne.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
4 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
8 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
11 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
13 uur geleden