Londen meldt ontdekking Russische cyberaanvallen
LONDEN (ANP) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft cyberaanvallen uitgevoerd op Britse politici, journalisten en ngo's om "de politiek en het democratische proces te ondermijnen", aldus de Britse overheid. De Russische ambassadeur is ontboden om uitleg te geven.
De cybercampagne van de FSB was al een paar jaar aan de gang, staat in een overheidsverklaring. De cyberspionagegroep Star Blizzard van de FSB zou hebben geprobeerd om informatie in te winnen rond Britse verkiezingen en campagnes om desinformatie te bestrijden.
De aanvallen zouden over het algemeen zijn mislukt, staat in een overheidsverklaring. Wel lekte een aantal overheidsdocumenten uit die de FSB buit had gemaakt. Naast de overheid waren ook universiteiten en ngo's die betrokken zijn bij het bevorderen van de Britse democratie doelwit van de cyberaanvallen.
Britse inlichtingendiensten hebben in ieder geval twee Russen weten te identificeren die volgens het VK direct betrokken waren bij de cyberaanvallen. Ze staan nu op een sanctielijst.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.
6 minuten geledenPRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zegt dat de uitnodiging voor zijn land voor een bijeenkomst van de G7 in juni is ingetrokken. Volgens hem heeft gastland Frankrijk die beslissing genomen onder Amerikaanse druk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt boos te zijn op Iran over de onderhandelingen om de oorlog tot een einde te maken. Volgens de president "smeken" de Iraniërs om een deal, maar zeggen ze publiekelijk alleen "dat ze kijken naar ons voorstel".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.
1 uur geledenTSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.
2 uur geleden