Londen meldt ontdekking Russische cyberaanvallen
LONDEN (ANP) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft cyberaanvallen uitgevoerd op Britse politici, journalisten en ngo's om "de politiek en het democratische proces te ondermijnen", aldus de Britse overheid. De Russische ambassadeur is ontboden om uitleg te geven.
De cybercampagne van de FSB was al een paar jaar aan de gang, staat in een overheidsverklaring. De cyberspionagegroep Star Blizzard van de FSB zou hebben geprobeerd om informatie in te winnen rond Britse verkiezingen en campagnes om desinformatie te bestrijden.
De aanvallen zouden over het algemeen zijn mislukt, staat in een overheidsverklaring. Wel lekte een aantal overheidsdocumenten uit die de FSB buit had gemaakt. Naast de overheid waren ook universiteiten en ngo's die betrokken zijn bij het bevorderen van de Britse democratie doelwit van de cyberaanvallen.
Britse inlichtingendiensten hebben in ieder geval twee Russen weten te identificeren die volgens het VK direct betrokken waren bij de cyberaanvallen. Ze staan nu op een sanctielijst.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land. De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, maakte de heropening via videoverbinding bekend in Davos waar het World Economic Forum wordt gehouden.
8 minuten geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
11 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
37 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.
2 uur geleden