Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen maant EU tot haast bij handelsgesprekken

Londen maant EU tot haast bij handelsgesprekken

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk wil snel duidelijkheid over een handelsakkoord met de Europese Unie. Als er voor juni niet meer duidelijkheid is over de grote lijnen van een overeenkomst, dreigt de regering van premier Boris Johnson zich uitsluitend op een no-dealscenario voor te bereiden.

De regering komt met die waarschuwing in het mandaat voor Britse onderhandelaars. Die moeten in de huidige overgangsfase na de brexit, die tot de jaarwisseling duurt, een nieuw akkoord over de verhoudingen tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk sluiten.

Johnson liet eerder weten dat hij een handelsdeal wil zoals Canada en de EU die hebben. Als Britse onderhandelaars voor juni geen uitzicht hebben op zo'n akkoord, richten ze zich op een handelsrelatie zoals die tussen de EU en Australië. De EU en Australië hebben geen handelsverdrag, waardoor de regels van de Wereldhandelsorganisatie WTO gelden.

'Canadees akkoord'

De EU liet eerder weten dat het niets ziet in een 'Canadees' akkoord met de Britten. Daarvoor ligt het Verenigd Koninkrijk simpelweg te dichtbij en is de economie te groot, verklaarde EU-onderhandelaar Michel Barnier eerder deze week.

In de aanstaande onderhandelingen, die maandag beginnen, doemt ook een ander pijnpunt op. Het Verenigd Koninkrijk wil onder geen beding controle verliezen over de eigen wetten. Dat betekent onder meer dat Londen zich niet gehouden voelt aan uitspraken van het Europees Hof van Justitie.

Die weigering het Europees Hof te erkennen, zou het onmogelijk maken een gelijk speelveld tussen Britse en Europese bedrijven af te dwingen. Zo'n gelijk speelveld is juist een belangrijke voorwaarde van Brussel voor een handelsakkoord.

Meer uit Financieel

Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

1 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

1 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

2 uur geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

2 uur geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

2 uur geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

3 uur geleden
Hasbro overtreft verwachtingen door populariteit kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.

3 uur geleden