Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen maant EU tot haast bij handelsgesprekken

Londen maant EU tot haast bij handelsgesprekken

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk wil snel duidelijkheid over een handelsakkoord met de Europese Unie. Als er voor juni niet meer duidelijkheid is over de grote lijnen van een overeenkomst, dreigt de regering van premier Boris Johnson zich uitsluitend op een no-dealscenario voor te bereiden.

De regering komt met die waarschuwing in het mandaat voor Britse onderhandelaars. Die moeten in de huidige overgangsfase na de brexit, die tot de jaarwisseling duurt, een nieuw akkoord over de verhoudingen tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk sluiten.

Johnson liet eerder weten dat hij een handelsdeal wil zoals Canada en de EU die hebben. Als Britse onderhandelaars voor juni geen uitzicht hebben op zo'n akkoord, richten ze zich op een handelsrelatie zoals die tussen de EU en Australië. De EU en Australië hebben geen handelsverdrag, waardoor de regels van de Wereldhandelsorganisatie WTO gelden.

'Canadees akkoord'

De EU liet eerder weten dat het niets ziet in een 'Canadees' akkoord met de Britten. Daarvoor ligt het Verenigd Koninkrijk simpelweg te dichtbij en is de economie te groot, verklaarde EU-onderhandelaar Michel Barnier eerder deze week.

In de aanstaande onderhandelingen, die maandag beginnen, doemt ook een ander pijnpunt op. Het Verenigd Koninkrijk wil onder geen beding controle verliezen over de eigen wetten. Dat betekent onder meer dat Londen zich niet gehouden voelt aan uitspraken van het Europees Hof van Justitie.

Die weigering het Europees Hof te erkennen, zou het onmogelijk maken een gelijk speelveld tussen Britse en Europese bedrijven af te dwingen. Zo'n gelijk speelveld is juist een belangrijke voorwaarde van Brussel voor een handelsakkoord.

Meer uit Financieel

Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

1 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

3 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

14 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

15 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

17 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

18 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

19 uur geleden