Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen kijkt reikhalzend uit naar rapport over 'partygate'

Londen kijkt reikhalzend uit naar rapport over 'partygate'

LONDEN (ANP) - De politiek in Londen en de Britse pers kijken vol verwachting uit naar het rapport van topambtenaar Sue Gray over ‘partygate’, een reeks feestjes waar Britse overheidsmedewerkers mogelijk coronaregels hebben overtreden. Het onderzoek dat premier Boris Johnson in grote problemen kan brengen, komt mogelijk in de loop van de dag (deels) naar buiten.

Johnson zou de conclusies volgens Britse media nog niet hebben ontvangen. Mogelijk wordt donderdag meer duidelijk, maar het kan zijn dat publicatie van het rapport verder wordt uitgesteld. Dat komt mede doordat ook de politie van Londen een officieel onderzoek heeft ingesteld naar acht bijeenkomsten in en rond de ambtswoning en het kantoor van de regeringsleider. Het kan zijn dat conclusies in het rapport van Gray daar invloed op hebben.

Johnsons woordvoerder zei woensdag dat de reactie van de premier afhangt van wat hij kan zeggen in het licht van het politieonderzoek. Britse media schrijven dat de politie en advocaten van de regering details over de betreffende acht bijeenkomsten uit het rapport van Gray voorlopig achter willen houden.

De oppositie en ook leden van Johnsons Conservatieve Partij zijn erg ontstemd over de talrijke berichten over feesten en borrels in tijden van lockdown. Zijn positie wankelt, hoewel hij zelf niet zegt af te zullen treden. Johnson heeft beloofd zich na publicatie in het parlement te verantwoorden. De politicus zou tot laat in de nacht hebben gepoogd parlementariërs aan zijn zijde te krijgen. Als blijkt dat de contactbeperkingen tijdens feestjes niet in acht zijn genomen, wacht hem mogelijk een motie van wantrouwen door leden van zijn partij.

Meer uit Buitenland

Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

30 minuten geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

36 minuten geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

39 minuten geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

43 minuten geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

59 minuten geleden
Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

2 uur geleden
Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

7 uur geleden