
Londen kijkt reikhalzend uit naar rapport over 'partygate'
LONDEN (ANP) - De politiek in Londen en de Britse pers kijken vol verwachting uit naar het rapport van topambtenaar Sue Gray over ‘partygate’, een reeks feestjes waar Britse overheidsmedewerkers mogelijk coronaregels hebben overtreden. Het onderzoek dat premier Boris Johnson in grote problemen kan brengen, komt mogelijk in de loop van de dag (deels) naar buiten.
Johnson zou de conclusies volgens Britse media nog niet hebben ontvangen. Mogelijk wordt donderdag meer duidelijk, maar het kan zijn dat publicatie van het rapport verder wordt uitgesteld. Dat komt mede doordat ook de politie van Londen een officieel onderzoek heeft ingesteld naar acht bijeenkomsten in en rond de ambtswoning en het kantoor van de regeringsleider. Het kan zijn dat conclusies in het rapport van Gray daar invloed op hebben.
Johnsons woordvoerder zei woensdag dat de reactie van de premier afhangt van wat hij kan zeggen in het licht van het politieonderzoek. Britse media schrijven dat de politie en advocaten van de regering details over de betreffende acht bijeenkomsten uit het rapport van Gray voorlopig achter willen houden.
De oppositie en ook leden van Johnsons Conservatieve Partij zijn erg ontstemd over de talrijke berichten over feesten en borrels in tijden van lockdown. Zijn positie wankelt, hoewel hij zelf niet zegt af te zullen treden. Johnson heeft beloofd zich na publicatie in het parlement te verantwoorden. De politicus zou tot laat in de nacht hebben gepoogd parlementariërs aan zijn zijde te krijgen. Als blijkt dat de contactbeperkingen tijdens feestjes niet in acht zijn genomen, wacht hem mogelijk een motie van wantrouwen door leden van zijn partij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."
11 uur geledenGAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.
13 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.
15 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense ministerie van Defensie zegt nog niets gehoord te hebben over het opschorten van wapenleveranties vanuit de Verenigde Staten. De Amerikanen is om meer informatie gevraagd. Bronnen zeggen dat de levering van luchtverdedigingsraketten en andere precisiemunitie is opgeschort.
15 uur geleden