Londen kijkt reikhalzend uit naar rapport over 'partygate'
LONDEN (ANP) - De politiek in Londen en de Britse pers kijken vol verwachting uit naar het rapport van topambtenaar Sue Gray over ‘partygate’, een reeks feestjes waar Britse overheidsmedewerkers mogelijk coronaregels hebben overtreden. Het onderzoek dat premier Boris Johnson in grote problemen kan brengen, komt mogelijk in de loop van de dag (deels) naar buiten.
Johnson zou de conclusies volgens Britse media nog niet hebben ontvangen. Mogelijk wordt donderdag meer duidelijk, maar het kan zijn dat publicatie van het rapport verder wordt uitgesteld. Dat komt mede doordat ook de politie van Londen een officieel onderzoek heeft ingesteld naar acht bijeenkomsten in en rond de ambtswoning en het kantoor van de regeringsleider. Het kan zijn dat conclusies in het rapport van Gray daar invloed op hebben.
Johnsons woordvoerder zei woensdag dat de reactie van de premier afhangt van wat hij kan zeggen in het licht van het politieonderzoek. Britse media schrijven dat de politie en advocaten van de regering details over de betreffende acht bijeenkomsten uit het rapport van Gray voorlopig achter willen houden.
De oppositie en ook leden van Johnsons Conservatieve Partij zijn erg ontstemd over de talrijke berichten over feesten en borrels in tijden van lockdown. Zijn positie wankelt, hoewel hij zelf niet zegt af te zullen treden. Johnson heeft beloofd zich na publicatie in het parlement te verantwoorden. De politicus zou tot laat in de nacht hebben gepoogd parlementariërs aan zijn zijde te krijgen. Als blijkt dat de contactbeperkingen tijdens feestjes niet in acht zijn genomen, wacht hem mogelijk een motie van wantrouwen door leden van zijn partij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
7 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
8 uur geleden