Londen huurt veerboten in geval van een no-dealbrexit
LONDEN (ANP/DPA) - Het Verenigd Koninkrijk heeft verschillende veerbootmaatschappijen ingehuurd om noodgoederen, zoals medicijnen, naar het eiland te vervoeren in het geval van een no-dealbrexit.
De Britse regering sloot contracten voor in totaal 77,6 miljoen pond (86 miljoen euro) met Brittany Ferries, DFDS, P&O Ferries en Stena Line voor de eerste zes maanden na het einde van de overgangsfase van de brexit, zei het ministerie van Transport dinsdag.
De contracten moeten ervoor zorgen dat cruciale goederen "naar het VK afgeleverd blijven worden, ongeacht de uitkomst van de onderhandelingen met de EU", aldus het ministerie.
Het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie hebben moeite om overeenstemming te bereiken over een handelsovereenkomst nu het einde van de brexitovergangsfase aan het einde van het jaar dichterbij komt.
Als beide partijen het niet eens worden over een deal, zouden handelsbarrières zoals tarieven in werking treden. Daardoor kunnen mogelijk tekorten aan goederen zoals medicijnen of bepaalde voedingsmiddelen in het Verenigd Koninkrijk ontstaan vanwege bottlenecks aan de grens.
Meer uit Buitenland
DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
6 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
6 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geleden