Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen Heathrow is populairste vliegbestemming

Londen Heathrow is populairste vliegbestemming

DEN HAAG (ANP) - Londen Heathrow is de populairste vliegbestemming voor passagiers die vorig jaar gebruik hebben gemaakt van een Nederlandse luchthaven. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) reisden vorig jaar 1,75 miljoen reizigers tussen Nederland en Heathrow. Luchthaven El Prat bij Barcelona en het Ierse Dublin maakten de top 3 compleet.

De passagiersstroom tussen Nederland en de grootste luchthaven van Londen was nagenoeg gelijk aan een jaar eerder. De stroom van en naar Barcelona viel ruim 4 procent lager uit op 1,6 miljoen reizigers. Dublin zag de passagiersstroom licht toenemen tot circa 1,3 miljoen mensen.

De grootste stijger in de top 10 was de luchthaven van Madrid. Hier was sprake van een groei met 9,3 procent tot 1,2 miljoen. Daarmee was vliegveld Barajas de nummer 5 na Charles de Gaulle in Parijs (1,25 miljoen).

Het CBS merkt verder op dat op vier van de vijf nationale luchthavens Londen de populairste bestemming was. Vanuit Amsterdam werd Londen Heathrow het vaakst aangedaan. Voor de luchthaven van Rotterdam is Londen City Airport de populairste bestemming. Vanuit Eindhoven werd het vaakst op Londen Luton gevlogen. Reizigers die in Groningen incheckten gingen het vaakst naar Londen Southport Airport. Maastricht was de vreemde eend in de bijt. Voor de Limburgse luchthaven was het Turkse Antalya de populairste bestemming.

De vijf luchthavens in Nederland waren vorig jaar goed voor 81 miljoen reizigers. Daarmee zwol de passagiersstroom met 2 procent aan op jaarbasis. Schiphol was goed voor 71,7 miljoen reizigers. Ondanks capaciteitsproblemen was sprake van een groei met 1 procent. Eindhoven was de nummer twee. Het Brabantse vliegveld was goed voor 6,8 miljoen reizigers, 9 procent meer dan een jaar eerder. Ook Rotterdam en Maastricht verwerkten meer passagiers. Groningen moest het met bijna een kwart minder reizigers doen.

Qua vrachtvervoer was sprake van een daling met 8 procent tot 1,7 miljoen ton. Alleen Schiphol en Maastricht handelen luchtvracht af. Beide zagen de volumes dalen.

Meer uit Financieel

Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

31 minuten geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

2 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

3 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

3 uur geleden
Vuurwerkwinkeliers dreigen met rechtszaak om compensatie

DEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.

3 uur geleden
Chemieconcern Dow schrapt honderden banen in Nederland

TERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.

4 uur geleden
Wall Street opent licht lager na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.

5 uur geleden