Londen Heathrow is populairste vliegbestemming
DEN HAAG (ANP) - Londen Heathrow is de populairste vliegbestemming voor passagiers die vorig jaar gebruik hebben gemaakt van een Nederlandse luchthaven. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) reisden vorig jaar 1,75 miljoen reizigers tussen Nederland en Heathrow. Luchthaven El Prat bij Barcelona en het Ierse Dublin maakten de top 3 compleet.
De passagiersstroom tussen Nederland en de grootste luchthaven van Londen was nagenoeg gelijk aan een jaar eerder. De stroom van en naar Barcelona viel ruim 4 procent lager uit op 1,6 miljoen reizigers. Dublin zag de passagiersstroom licht toenemen tot circa 1,3 miljoen mensen.
De grootste stijger in de top 10 was de luchthaven van Madrid. Hier was sprake van een groei met 9,3 procent tot 1,2 miljoen. Daarmee was vliegveld Barajas de nummer 5 na Charles de Gaulle in Parijs (1,25 miljoen).
Het CBS merkt verder op dat op vier van de vijf nationale luchthavens Londen de populairste bestemming was. Vanuit Amsterdam werd Londen Heathrow het vaakst aangedaan. Voor de luchthaven van Rotterdam is Londen City Airport de populairste bestemming. Vanuit Eindhoven werd het vaakst op Londen Luton gevlogen. Reizigers die in Groningen incheckten gingen het vaakst naar Londen Southport Airport. Maastricht was de vreemde eend in de bijt. Voor de Limburgse luchthaven was het Turkse Antalya de populairste bestemming.
De vijf luchthavens in Nederland waren vorig jaar goed voor 81 miljoen reizigers. Daarmee zwol de passagiersstroom met 2 procent aan op jaarbasis. Schiphol was goed voor 71,7 miljoen reizigers. Ondanks capaciteitsproblemen was sprake van een groei met 1 procent. Eindhoven was de nummer twee. Het Brabantse vliegveld was goed voor 6,8 miljoen reizigers, 9 procent meer dan een jaar eerder. Ook Rotterdam en Maastricht verwerkten meer passagiers. Groningen moest het met bijna een kwart minder reizigers doen.
Qua vrachtvervoer was sprake van een daling met 8 procent tot 1,7 miljoen ton. Alleen Schiphol en Maastricht handelen luchtvracht af. Beide zagen de volumes dalen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
10 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
12 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
13 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 dag geleden