Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen erkent beperkte vooruitgang in onderhandeling met EU

Londen erkent beperkte vooruitgang in onderhandeling met EU

LONDEN (ANP) - De Britse regering erkent dat deze week maar beperkte vooruitgang is geboekt om "de kloof tussen ons en de EU te overbruggen", maar wil "constructief" verder praten. Een verontruste EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier zei eerder op de dag dat het Verenigd Koninkrijk de voortgang rond een aantal belangrijke onderwerpen vertraagt.

Beide partijen kijken volgens Londen "principieel verschillend" naar een aantal zaken. Over een vrijhandelsakkoord zijn beide partijen op veel gebieden "veelbelovend" nader tot elkaar gekomen, maar het aanbod van de EU rond goederen is volgens de Britten ongunstiger dan in andere handelsverdragen.

Dat geldt ook voor de eisen over een gelijk speelveld voor bedrijven, staat in een verklaring van de Britse regering. Die eist dat de EU een aantal van haar voorwaarden inslikt.

Visserij

Wat betreft visserij blijft Londen bij het standpunt dat er pas voortgang mogelijk is als wordt erkend dat het Verenigd Koninkrijk zelf recht heeft om te beslissen over toegang tot zijn visgronden. De Britten stellen dat de EU de huidige visquota wil handhaven.

De Britse regering zegt zich evenwel te blijven inzetten voor een deal. "We kijken ernaar uit om constructief verder te onderhandelen in de volgende ronde die op 11 mei begint en naar het vinden van een omvattende oplossing die de politieke realiteit aan beide kanten weerspiegelt."

Meer uit Financieel

Handelsbesprekingen China-VS gestaakt, overleg gaat zondag verder

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.

15 minuten geleden
Interim-bestuur van FNV weggestuurd

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.

56 minuten geleden
Reuters: handelsoverleg VS-China in Genève hervat na lunchpauze

GENÈVE (ANP/RTR) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève is hervat na een lunchpauze. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Volgens Reuters zijn de Chinese en Amerikaanse delegaties teruggekeerd naar de onderhandelingen in een residentie in een buitenwijk van Genève.

5 uur geleden
Reuters: Chinese delegatie vertrekt van handelsoverleg met VS

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chinese delegatie is vertrokken van het handelsoverleg met de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Eerder op de dag waren die onderhandelingen juist formeel begonnen. Het is niet bekend wat de reden is dat de Chinezen zijn vertrokken, aldus Reuters.

7 uur geleden
Nieuwe Duitse economieminister wil meer gascentrales

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse minister van Economische Zaken wil dat er snel nieuwe gasgestookte energiecentrales gebouwd worden om zo de energiezekerheid van Duitsland te versterken. Volgens Katherina Reiche zijn die centrales nodig als er onvoldoende energie kan worden opgewekt door middel van wind en zon.

10 uur geleden
Inflatie China opnieuw gedaald door zwakke economie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april voor de derde maand op rij gedaald onder druk van de zwakke binnenlandse economie. Zo worstelt China met een crisis op de vastgoedmarkt en hoge jeugdwerkloosheid. Daar komt nog de handelsoorlog met de Verenigde Staten bovenop.

12 uur geleden
Europese oliesector gaat wisselend om met 'Golf van Amerika'

DEN HAAG (ANP) - Europese olie- en gasbedrijven gaan verschillend om met het decreet van de Amerikaanse president Donald Trump om de Golf van Mexico voortaan de Golf van Amerika te noemen. De Britse concerns BP en Shell gaan mee in dat besluit, zo valt te lezen in persberichten en jaarverslagen. TotalEnergies in Frankrijk blijft de naam Golf van Mexico gebruiken.

14 uur geleden