Londen erkent beperkte vooruitgang in onderhandeling met EU
LONDEN (ANP) - De Britse regering erkent dat deze week maar beperkte vooruitgang is geboekt om "de kloof tussen ons en de EU te overbruggen", maar wil "constructief" verder praten. Een verontruste EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier zei eerder op de dag dat het Verenigd Koninkrijk de voortgang rond een aantal belangrijke onderwerpen vertraagt.
Beide partijen kijken volgens Londen "principieel verschillend" naar een aantal zaken. Over een vrijhandelsakkoord zijn beide partijen op veel gebieden "veelbelovend" nader tot elkaar gekomen, maar het aanbod van de EU rond goederen is volgens de Britten ongunstiger dan in andere handelsverdragen.
Dat geldt ook voor de eisen over een gelijk speelveld voor bedrijven, staat in een verklaring van de Britse regering. Die eist dat de EU een aantal van haar voorwaarden inslikt.
Visserij
Wat betreft visserij blijft Londen bij het standpunt dat er pas voortgang mogelijk is als wordt erkend dat het Verenigd Koninkrijk zelf recht heeft om te beslissen over toegang tot zijn visgronden. De Britten stellen dat de EU de huidige visquota wil handhaven.
De Britse regering zegt zich evenwel te blijven inzetten voor een deal. "We kijken ernaar uit om constructief verder te onderhandelen in de volgende ronde die op 11 mei begint en naar het vinden van een omvattende oplossing die de politieke realiteit aan beide kanten weerspiegelt."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
16 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
5 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
6 uur geleden