
Londen erkent beperkte vooruitgang in onderhandeling met EU
LONDEN (ANP) - De Britse regering erkent dat deze week maar beperkte vooruitgang is geboekt om "de kloof tussen ons en de EU te overbruggen", maar wil "constructief" verder praten. Een verontruste EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier zei eerder op de dag dat het Verenigd Koninkrijk de voortgang rond een aantal belangrijke onderwerpen vertraagt.
Beide partijen kijken volgens Londen "principieel verschillend" naar een aantal zaken. Over een vrijhandelsakkoord zijn beide partijen op veel gebieden "veelbelovend" nader tot elkaar gekomen, maar het aanbod van de EU rond goederen is volgens de Britten ongunstiger dan in andere handelsverdragen.
Dat geldt ook voor de eisen over een gelijk speelveld voor bedrijven, staat in een verklaring van de Britse regering. Die eist dat de EU een aantal van haar voorwaarden inslikt.
Visserij
Wat betreft visserij blijft Londen bij het standpunt dat er pas voortgang mogelijk is als wordt erkend dat het Verenigd Koninkrijk zelf recht heeft om te beslissen over toegang tot zijn visgronden. De Britten stellen dat de EU de huidige visquota wil handhaven.
De Britse regering zegt zich evenwel te blijven inzetten voor een deal. "We kijken ernaar uit om constructief verder te onderhandelen in de volgende ronde die op 11 mei begint en naar het vinden van een omvattende oplossing die de politieke realiteit aan beide kanten weerspiegelt."
Meer uit Financieel
PAPENDRECHT (ANP) - Medewerkers van vliegtuigonderdelenmaker Fokker in Papendrecht leggen woensdag 24 uur het werk neer, hebben CNV en FNV aangekondigd. De vakbonden zijn het niet eens met het nieuwe sociaal plan bij een reorganisatie, waarbij volgens CNV ongeveer veertig arbeidsplaatsen verloren gaan.
38 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlandse groothandels in bloemen en planten hebben in de eerste drie maanden van het jaar minder geëxporteerd dan een jaar eerder. Alleen door gestegen prijzen bleef de omzet op peil, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar meer elektrische huishoudelijke apparaten gekocht. Daarmee laat de markt volgens branchevereniging APPLiA Nederland herstel zien, na de daling in 2023 door de hoge inflatie en de problemen op de huizenmarkt. De koopkracht is toegenomen en de inflatie gedaald, merkt de organisatie op.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De goederenoverslag in de haven van Rotterdam is in het eerste kwartaal van dit jaar gedaald vergeleken met een jaar eerder. Volgens Havenbedrijf Rotterdam ging het om een afname van de totale overslag met bijna 6 procent tot 103,7 miljoen ton door minder overslag van ijzererts, steenkool, ruwe olie en olieproducten. De Amerikaanse importheffingen op Europese goederen hebben volgens de haven nog geen effect gehad op de overslag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met verlies geopend. Beleggers op het Damrak keerden terug van een lang paasweekend. Op Wall Street waren de aandelenbeurzen maandag wel open. Daar werden stevige verliezen geleden nadat president Donald Trump opnieuw had uitgehaald naar voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Trump riep de centrale bank op de rente te verlagen, terwijl steeds meer signalen erop wijzen dat zijn handelsoorlog de economie van de Verenigde Staten richting een recessie duwt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangenorganisatie Gokverliesterug wil dat klanten van gokbedrijf Unibet onmiddellijk inzage krijgen in hun transactieoverzichten uit de tijd dat Unibet zonder Nederlandse vergunning opereerde. De organisatie heeft een kort geding aangespannen tegen het Maltese gokbedrijf namens 18.000 Nederlandse klanten.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Holland Casino verwacht door de hogere kansspelbelasting zoveel extra kosten dat er twijfels zijn over het voortbestaan. In het jaarverslag schrijft het bedrijf er weliswaar vanuit te gaan zijn activiteiten voort te kunnen zetten, maar er bestaat "materiële onzekerheid" over.
5 uur geleden