Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen en Rwanda tekenen nieuw verdrag over migranten

Londen en Rwanda tekenen nieuw verdrag over migranten

KIGALI (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk en Rwanda hebben dinsdag een nieuw verdrag getekend om de deportatie van illegale migranten naar dat Afrikaanse land toch mogelijk te maken. Het Hooggerechtshof zette vorige maand een streep door die plannen, maar de Britse regering hoopt nu met dit nieuwe verdrag onder die uitspraak uit te komen.

De Britse minister van Binnenlandse Zaken James Cleverly is dinsdag naar Rwanda gereisd om de nieuwe deal te sluiten. Volgens hem zijn in de overeenkomst nu alle bezwaren, die het Hooggerechtshof had, weggenomen. Dat had geoordeeld dat de plannen in strijd zijn met het Europese Verdrag voor de Rechten van de Mens. Rwanda zou geen veilig land zijn om mensen naartoe uit te zetten, een vereiste in het mensenrechtenverdrag.

De regering van premier Rishi Sunak is het daar niet mee eens, maar kan niet meer in beroep gaan en wil daarom zelf vaststellen dat Rwanda veilig is. Cleverly zegt dat de regering in Kigali nu "duidelijk en ondubbelzinnig" heeft uitgesproken dat de migranten veilig zijn in het land. De binnenlandminister hoopt dat alle regelgeving nu snel in orde wordt gemaakt, zodat de eerste migranten snel op het vliegtuig kunnen worden gezet. Het parlement moet nog noodwetgeving aannemen om vast te stellen dat Rwanda veilig is.

Goedkeuring

Het is nog de vraag of het Hooggerechtshof de plannen na het nieuwe verdrag en de noodwetgeving wel zal goedkeuren.

Sunak wil de instroom van migranten die met rubberbootjes het Kanaal oversteken naar Groot-Brittannië tegengaan. Het Rwanda-plan is bedoeld als afschrikmiddel. Rwanda krijgt in ruil miljoenen euro's van de Britten. Volgens Cleverly is bij de nieuwe deal geen extra geld beloofd.

Meer uit Buitenland

Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

46 minuten geleden
Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

1 uur geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

2 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

4 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

5 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

5 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

6 uur geleden