Londen eist uitleg Franse ambassadeur over visserijruzie
LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft de Franse ambassadeur in Londen om uitleg gevraagd over de escalerende ruzie over visserijrechten na het vertrek van de Britten uit de Europese Unie. In de nacht van woensdag op donderdag werd een Engelse vissersboot opgebracht door de Franse kustwacht en Parijs dreigt vanaf 2 november met sancties tegen de Britten onder meer in havens aan het Kanaal waar Britse goederen aankomen. De Engelse vissersboot zou op basis van het vergunningenstelsel niet in Franse wateren mogen vissen. De Britten bestrijden dat.
Londen begrijpt niet waarom de vissersboot is opgebracht en is woedend. In de diplomatie wordt dan de ambassadeur van het land dat op dat moment als de boosdoener geldt op het matje geroepen. Het is een formaliteit, maar de stap is doorgaans niet gebruikelijk tussen landen die goede betrekkingen hebben.
De Britse regering vindt de voorgenomen acties van de Fransen volkomen onterecht en in strijd met handelsafspraken en het internationaal recht. De agressieve taal van de Franse bewindslieden helpt ook niet om het probleem op te lossen, aldus de Britten. "De Britse regering heeft 98 procent van de verzoeken van vissersboten uit de Europese Unie om in Britse wateren te vissen ingewilligd", aldus een verklaring van de Britse overheid. De kwestie wordt bemoeilijkt omdat vlak voor de Franse kust de Britse Kanaaleilanden liggen die zich door de Franse houding bedreigd voelen.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
2 uur geledenBUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
13 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
13 uur geleden