Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen eist uitleg Franse ambassadeur over visserijruzie

Londen eist uitleg Franse ambassadeur over visserijruzie

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft de Franse ambassadeur in Londen om uitleg gevraagd over de escalerende ruzie over visserijrechten na het vertrek van de Britten uit de Europese Unie. In de nacht van woensdag op donderdag werd een Engelse vissersboot opgebracht door de Franse kustwacht en Parijs dreigt vanaf 2 november met sancties tegen de Britten onder meer in havens aan het Kanaal waar Britse goederen aankomen. De Engelse vissersboot zou op basis van het vergunningenstelsel niet in Franse wateren mogen vissen. De Britten bestrijden dat.

Londen begrijpt niet waarom de vissersboot is opgebracht en is woedend. In de diplomatie wordt dan de ambassadeur van het land dat op dat moment als de boosdoener geldt op het matje geroepen. Het is een formaliteit, maar de stap is doorgaans niet gebruikelijk tussen landen die goede betrekkingen hebben.

De Britse regering vindt de voorgenomen acties van de Fransen volkomen onterecht en in strijd met handelsafspraken en het internationaal recht. De agressieve taal van de Franse bewindslieden helpt ook niet om het probleem op te lossen, aldus de Britten. "De Britse regering heeft 98 procent van de verzoeken van vissersboten uit de Europese Unie om in Britse wateren te vissen ingewilligd", aldus een verklaring van de Britse overheid. De kwestie wordt bemoeilijkt omdat vlak voor de Franse kust de Britse Kanaaleilanden liggen die zich door de Franse houding bedreigd voelen.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

3 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

5 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

6 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

6 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

7 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

7 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

9 uur geleden