Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen: economische catastrofe Rusland door sancties

Londen: economische catastrofe Rusland door sancties

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De westerse sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne zullen leiden tot een economische "catastrofe" voor het land. Dat schrijft een groep Britse parlementariërs in een rapport over de impact van de maatregelen tegen Moskou. Het gaat onder meer om de sancties die worden opgelegd op de Russische energie-export en de beperkingen voor de Russische centrale bank, zoals het bevriezen van tegoeden.

Volgens een speciale parlementscommissie voor Financiën zullen de sancties ook een langdurig effect hebben op de Russische economie. Rusland kampt zowel met een harde klap voor de omvang van zijn economie als een hoge inflatie, aldus de parlementsleden. "De commissie zal blijven onderzoeken welke extra middelen we in ons arsenaal hebben om de agressie van Poetin tegen te gaan, de Russische economie verder te beschadigen en haar mogelijkheid om de oorlog te blijven financieren", schrijft de commissie in een verklaring.

De commissie stelt verder dat de overheid huishoudens moet helpen met de gevolgen van de sterk gestegen energieprijzen door het conflict in Oekraïne, vooral huishoudens in het Verenigd Koninkrijk die erg kwetsbaar zijn voor die prijsstijgingen. "Deze oorlog zal ook hier thuis economische gevolgen hebben en hoewel die acceptabel zijn om te dragen om Oekraïne te steunen in zijn strijd voor vrijheid, wordt het steeds duidelijker dat de overheid degene die het sterkst worden geraakt zal moeten steunen."

Meer uit Financieel

FNV: vrouwen harder geraakt door bezuinigingen nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.

1 minuut geleden
Hotels moeten schade door Booking.com aantonen, zegt rechter

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.

25 minuten geleden
Nederlandse schepen wachten op meer details over escorteplan VS

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders wachten op meer details over het plan van president Donald Trump om met de Amerikaanse marine schepen uit de Perzische Golf te escorteren. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) is geïnteresseerd in het voorstel, maar stelt dat veel afhangt van de uitwerking. "De vraag is namelijk in hoeverre dit aanbod een veilige doortocht gaat bieden."

52 minuten geleden
Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

DEN HAAG (ANP) - Hardt Hyperloop is failliet verklaard door de rechtbank in Den Haag. Dat staat in het Centraal Insolventieregister, waarmee berichtgeving van RTL Z over het faillissement wordt bevestigd. Hardt Hyperloop uit Rotterdam was bezig met de ontwikkeling van technologie om mensen op hoge snelheid via capsules door een vacuümbuis te vervoeren.

59 minuten geleden
Brussel wil 'Made in Europe' voor groene tech en elektrische auto

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de Europese groene industrie stimuleren door landen in bepaalde sectoren meer in de EU te laten kopen. Dat staat in een langverwacht voorstel van de Europese Commissie, de Industrial Accelerator Act. Bij publieke bestedingen voor elektrische auto's en duurzame technologie moet de voorkeur zijn deze binnen Europa aan te schaffen, stelt de Commissie. Voor staal, cement en aluminium moet een deel groen worden geproduceerd.

1 uur geleden
KLM vliegt 'voorlopig' niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."

1 uur geleden
Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

2 uur geleden