Londen blokkeert Schotse transgenderwet
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering gaat een Schotse transgenderwet blokkeren die het makkelijker maakt voor de wet van geslacht te veranderen. Het is de eerste keer dat Londen op een dergelijke manier ingrijpt en een veto uitspreekt over een Schots wetsvoorstel. De Schotse premier Nicola Sturgeon noemt de Britse blokkade een schande en een frontale aanval op het Schotse parlement, dat vorige maand de wet aannam.
De Britse regering is naar verluidt onder meer bezorgd over de veiligheid van vrouwen. Kwaadwillende mannen zouden kunnen doordringen tot ruimtes die zijn voorbehouden aan vrouwen, zoals kleedruimtes. Ook benadrukt Londen zijn uiteindelijke zeggenschap over de kwestie.
Schotland is het eerste land van het Verenigd Koninkrijk dat met een dergelijke wet komt, inclusief het schrappen van de noodzaak van een medische diagnose en een verlaging van de minimumleeftijd van 18 naar 16 jaar. Landen als Ierland, Denemarken en Argentinië gingen de Schotten al voor.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich uitgesproken tegen de inzet van een zogenoemde multinationale troepenmacht in Oekraïne. Bondgenoten van dat land kondigden deze week militaire oefeningen met de Oekraïense krijgsmacht aan voor een toekomstige inzet in Oekraïne onder een staakt-het-vuren.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof in Kenia heeft geweigerd het roken van wiet om religieuze redenen te legaliseren. Rastafari's hadden het Hooggerechtshof daartoe verzocht, omdat ze het binnen de vrijheid van godsdienst vinden vallen, maar daar ging de rechter niet in mee.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht is begonnen met een nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran. Dat meldt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). "De aanvallen zijn bedoeld om de militaire capaciteiten van de Iraanse strijdkrachten verder te verzwakken, die ze gebruiken om commerciële scheepvaart in de Straat van Hormuz aan te vallen."
6 uur geledenKYIV (ANP) - De EU en Oekraïne versterken de samenwerking op het gebied van defensieproductie en drones. Dat kondigde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag aan bij een bezoek aan Kyiv.
6 uur geleden