Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen blokkeert Schotse transgenderwet

Londen blokkeert Schotse transgenderwet

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering gaat een Schotse transgenderwet blokkeren die het makkelijker maakt voor de wet van geslacht te veranderen. Het is de eerste keer dat Londen op een dergelijke manier ingrijpt en een veto uitspreekt over een Schots wetsvoorstel. De Schotse premier Nicola Sturgeon noemt de Britse blokkade een schande en een frontale aanval op het Schotse parlement, dat vorige maand de wet aannam.

De Britse regering is naar verluidt onder meer bezorgd over de veiligheid van vrouwen. Kwaadwillende mannen zouden kunnen doordringen tot ruimtes die zijn voorbehouden aan vrouwen, zoals kleedruimtes. Ook benadrukt Londen zijn uiteindelijke zeggenschap over de kwestie.

Schotland is het eerste land van het Verenigd Koninkrijk dat met een dergelijke wet komt, inclusief het schrappen van de noodzaak van een medische diagnose en een verlaging van de minimumleeftijd van 18 naar 16 jaar. Landen als Ierland, Denemarken en Argentinië gingen de Schotten al voor.

Meer uit Buitenland

Australië en Vietnam versterken militaire samenwerking om China

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vietnam gaan hun militaire samenwerking uitbreiden om tegenwicht te bieden aan China's toenemende aanwezigheid in de Stille Oceaan en de Zuid-Chinese Zee.

1 uur geleden
Dodental aardbeving Colombia loopt opnieuw op

PEREIRA (ANP) - Het dodental ten gevolge van de aardbeving met een kracht van 7.4 in Colombia is opgelopen tot zeker 132 mensen. Dat melden onder meer de Colombiaanse radiozenders Caracol en Blu op basis van cijfers van de Colombiaanse Vereniging van Hoofdsteden, Asocapitales.

4 uur geleden
WaPo: Trump nam geheime vlucht uit Turkije na Iraanse dreiging

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vorige maand na de NAVO-top in Turkije in het geheim met een militair vliegtuig vertrokken in plaats van met Air Force One. Aanleiding was een Iraans dreigement om hem te vermoorden, zo schrijft The Washington Post op gezag van ingewijden.

5 uur geleden
33 naschokken gemeld in Colombia

BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse Geologische Dienst heeft maandag na de aardbeving met een kracht van 7.4 33 naschokken gemeld. Dat zegt de zender Caracol Radio.

6 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela nu boven de 6300

CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen die Venezuela eind juni hebben getroffen, hebben 6301 doden geëist. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Er wordt in het puin nog steeds naar lichamen gezocht.

8 uur geleden
Trump claimt hele Straat van Hormuz te hebben ontdaan van mijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de hele Straat van Hormuz is ontdaan van mijnen. Volgens hem heeft de Amerikaanse marine de belangrijke zeestraat volledig onder controle.

9 uur geleden
Turks parlement neemt wet aan voor einde aan strijd met PKK

ANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse parlement heeft een wet aangenomen die een einde moet maken aan de decennialange strijd met de Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Die wetgeving moet veel voormalige leden van de separatistische groep beschermen tegen vervolging, zodat ze weer kunnen worden opgenomen in de Turkse samenleving.

10 uur geleden