Lokomotive Leipzig trekt recordaantal toeschouwers voor spookduel
LEIPZIG (ANP) - De Duitse voetbalclub 1. FC Lokomotive Leipzig heeft al meer dan 120.000 kaartjes verkocht voor een onzichtbare wedstrijd. Daarmee gaat dit 'spookduel' de geschiedenisboeken in. Nog nooit wist Lokomotive Leipzig, ooit een grote club maar nu afgezakt naar het vierde niveau in Duitsland, zoveel toeschouwers te trekken.
Om geld op te halen om door deze voetballoze periode heen te komen, stelden fans van de 'Loksche' voor om een virtuele wedstrijd te gaan spelen. De clubleiding besloot een eigen draai te geven aan dat idee. Lokomotive Leipzig zette voor vrijdag 8 mei een denkbeeldige wedstrijd tegen een onzichtbare tegenstander op het programma. Het is nog onduidelijk hoe dat er precies uit komt te zien. In de online-fanshop worden de kaartjes voor 1 euro per stuk aangeboden.
Binnen een paar dagen werden al meer dan 120.000 tickets verkocht. Daarmee is het aantal toeschouwers overtroffen dat naar verluidt op 22 april 1987 in het Zentralstadion zat voor de return in de halve finales van de Europa Cup II tegen Girondins Bordeaux. Officieel waren er maar 73.000 kaarten beschikbaar voor dat duel. Nadat de kaartjes aan de kassa's allemaal waren verkocht, gingen de poorten echter open en stroomde het reusachtige stadion vol met 120.000 mensen. "Geen trap en geen andere plek bleef leeg", schrijft de club. "Niemand wilde dit historische duel missen."
Van Basten
De 120.000 toeschouwers zagen hoe doelman René Müller in de noodzakelijke strafschoppenserie de beslissende penalty benutte en zijn ploeg daarmee naar de finale schoot. In de eindstrijd was Ajax in Athene met 1-0 te sterk voor de Oost-Duitse club, door een doelpunt van Marco van Basten.
"Namens de club wil ik alle supporters bedanken die ons vanuit de hele wereld donaties hebben gestuurd", zei voorzitter Thomas Löwe van Lokomotive Leipzig over de nu al geslaagde recordpoging. "Het is geweldig om te zien hoe de blauw-gele familie bij elkaar blijft in deze moeilijke tijden."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
15 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
23 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
23 uur geleden