Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loket voor vijfde ronde NOW-steun sluit

Loket voor vijfde ronde NOW-steun sluit

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die een aanvraag willen indienen voor de vijfde ronde van loonondersteuning via de NOW-regeling hebben daar nog tot en met deze woensdag de tijd voor. Het gaat om steun voor ondernemers die hun omzet als gevolg van de cornacrisis zagen inzakken in de periode april tot en met juni dit jaar.

Kort na de opening voor de loketten op 6 mei merkte uitkeringsinstantie UWV dat het rustiger was dan in voorgaande periodes. De voorwaarden in deze periode zijn echter dezelfde. Om in aanmerking te komen moeten werkgevers minimaal 20 procent omzetverlies kunnen aantonen over een periode van drie maanden. De overheid vergoedt maximaal 85 procent van de loonkosten.

De meeste bedrijven die kort na de opening een aanvraag deden komen uit de horecasector. Ook de overige commerciƫle dienstverlening en de detailhandel waren goed vertegenwoordigd.

De aanvraagperiode duurt langer dan oorspronkelijk gepland was. Aanvankelijk zou het loket open zijn van 17 mei tot en met 13 juni.

Meer uit Financieel

H&M-topman: Iranoorlog kan leiden tot licht hogere kosten

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige instabiliteit in het Midden-Oosten kan, indien aanhoudend, leiden tot licht hogere kosten voor Hennes & Mauritz (H&M). Dat zei topman Daniel Erver van het Zweedse kledingconcern donderdag bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Op wereldwijde schaal heeft de oorlog in het Midden-Oosten volgens de topman op dit moment nog geen impact op het consumentengedrag.

7 minuten geleden
Damen levert voor het eerst sinds 2019 meer dan 150 schepen op

GORINCHEM (ANP) - Damen Shipyards heeft vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer meer dan 150 schepen opgeleverd. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van de scheepsbouwer. Het bedrijf stelt verder dat de rechtszaken tegen het bedrijf een grote impact hebben.

39 minuten geleden
Groep organisaties: maak 1,5 miljard vrij voor meer hergebruik

DEN HAAG (ANP) - Een brede groep Nederlandse organisaties wil dat het kabinet 1,5 miljard euro per jaar uittrekt om het hergebruik van meer producten en grondstoffen te stimuleren, zodat bijvoorbeeld onderdelen in kapotte smartphones vaker opnieuw kunnen worden gebruikt. Zo moet ongeveer 500 miljoen euro uit bestaande klimaatregelingen worden ingezet voor circulaire projecten, zodat meer investeringen van de grond komen.

1 uur geleden
Prijs aan pomp loopt iets terug na piek afgelopen maandag

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor benzine en diesel in Nederland zijn de afgelopen dagen licht gedaald. Daarmee lijkt een stabilisering van de internationale olieprijzen, zij het met veel schommelingen, ook aan de Nederlandse pomp merkbaar. Wel blijft tanken een stuk duurder dan eerder dit jaar.

1 uur geleden
Gevolgen oorlog Midden-Oosten nog onduidelijk voor Van Oord

ROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener Van Oord kan nog niet inschatten hoe groot de gevolgen zijn van de oorlog in het Midden-Oosten voor het bedrijf. Het familiebedrijf met hoofdkantoor in Rotterdam ziet veel onzekerheden voor het komende jaar.

1 uur geleden
AEX-index daalt door onzekerheid vredesbesprekingen met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de tegenstrijdige berichten over de stand van de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. Volgens de Verenigde Staten vinden er gesprekken plaats over een voorgesteld vredesplan. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei echter dat Iran niet van plan is om te onderhandelen met de VS en dat het land blijft doorvechten.

2 uur geleden
Winkelketen Action kondigt stap naar de Verenigde Staten aan

ZWAAGDIJK (ANP) - De Nederlandse budgetwinkelketen Action heeft plannen om eind volgend jaar of begin 2028 zijn eerste winkel in de Verenigde Staten te openen. "We gaan een eerste stap zetten naar Amerika", maakte topvrouw Hajir Hajji donderdag bekend tijdens een toelichting op de jaarresultaten.

2 uur geleden