Lokale vervoerders in Duitsland kondigen staking aan
BERLIJN (ANP/RTR) - Na de treinmachinisten willen nu ook medewerkers van lokale Duitse ov-bedrijven het werk neerleggen. De Duitse vakbond Verdi heeft maandag een bijna landelijke staking in het lokale vervoer aangekondigd, slechts een aantal uur nadat de Duitse machinisten hun langste spoorwegstaking tot nu toe hadden beƫindigd.
Volgens vakbondsbestuurder Christine Behle zal er vrijdag in alle Duitse deelstaten, behalve Beieren, actiegevoerd worden. "De tijd is gekomen om meer druk uit te oefenen op de werkgevers", voegde ze eraan toe, verwijzend naar op niets uitgelopen loononderhandelingen voor de ongeveer 90.000 werknemers van meer dan 130 lokale vervoerders.
"We hebben een dramatisch tekort aan arbeidskrachten in het openbaar vervoer en er staat ongelooflijke druk op werknemers. Bussen en treinen worden in alle tariefzones elke dag geannuleerd omdat er niet genoeg personeel is", zei Behle.
De staking bij het personenvervoer op het Duitse spoor begon vorige week woensdagochtend. Treinpersoneel bij de vakbond GDL legde het werk neer voor een hoger loon en een kortere werkweek. De vakbond en Deutsche Bahn hebben nu afgesproken dat ze weer gaan onderhandelen en dat tot zeker 3 maart geen acties meer zijn op het spoor.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiƫn Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
4 uur geleden