Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lokale partij IBV grootste in Voorne aan Zee, opkomst 38 procent

Lokale partij IBV grootste in Voorne aan Zee, opkomst 38 procent

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Het lokale Inwoners Belang Voorne (IBV) wordt de grootste partij van de fusiegemeente Voorne aan Zee. Woensdag waren er verkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeenten Hellevoetsluis, Brielle en Westvoorne die vanaf 1 januari de nieuwe gemeente gaan vormen.

Ruim 38 procent van de inwoners bracht woensdag een stem uit. De gemeente laat weten dat van tevoren rekening was gehouden met een laag opkomstpercentage omdat het om een herindelingsverkiezing gaat.

Van de kiezers stemde 28,66 procent op IBV, blijkt uit de voorlopige uitslag. De partij is ontstaan uit vier lokale partijen uit de drie verschillende gemeenten en kan rekenen op 11 van de 35 zetels in de gemeenteraad. De VVD eindigde met 16,22 procent van de stemmen op de tweede plaats. GroenLinks/PvdA eindigde als derde (10,8 procent).

Naar verwachting komen alle 10 deelnemende partijen in de gemeenteraad. Dat zijn verder CDA, D66, Forum voor Democratie, Partij Voorne aan Zee, Belang van Nederland (BVNL), ONS Brielle en Vrij Voorne.

Tijdens de uitslagenavond zijn alle voorlopige uitslagen op partijniveau gepresenteerd. De definitieve uitslag volgt vrijdag om 10.00 uur tijdens een openbare zitting van het hoofd- en centraal stembureau. Wie de burgemeester wordt van Voorne aan Zee is nog niet bekend.

Wegens de herindelingsverkiezing gingen de drie gemeenten in maart dit jaar niet naar de stembus tijdens de landelijke gemeenteraadsverkiezingen. Toen werd er gestemd in 334 gemeenten. De landelijke opkomst was 51 procent.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

9 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

10 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

11 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

13 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

16 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

17 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

17 uur geleden