
Lokale media: oppositiekandidaat aan kop bij verkiezingen Senegal
DAKAR (ANP/RTR/AFP) - Volgens de eerste voorlopige resultaten van de Senegalese presidentsverkiezingen, die door lokale media in het land zijn gepubliceerd, gaat oppositiekandidaat Bassirou Diomaye Faye aan de leiding. Maar volgens Faye's belangrijkste rivaal, ex-premier Amadou Ba, zal er uiteindelijk, als alle stemmen zijn geteld, wel degelijk een tweede verkiezingsronde nodig zijn. Ba is de kandidaat van de regeringscoalitie.
Aanhangers van Faye gingen zondag, op basis van de eerste resultaten, alvast de straat op om feest te vieren. Zeker vijf van de negentien presidentskandidaten feliciteerden Faye bovendien al met zijn overwinning. Maar volgens Ba is dat voorbarig. "Wat ons betreft, en ook gezien de analyse van de resultaten van ons team van experts, zijn we er zeker van dat we in het ergste geval naar een tweede ronde zullen gaan," laat zijn campagneteam weten.
De officiële resultaten van de presidentsverkiezingen worden niet voor het einde van de week verwacht.
De presidentsverkiezingen in Senegal volgen na enkele jaren van onrust en een politieke crisis in het land. Volgens de Senegalese staatstelevisie RTS lag de opkomst bij de verkiezingen rond de 71 procent. De verkiezingsdag verliep zonder noemenswaardige incidenten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie houdt Oekraïne tegen om Amerikaanse langeafstandsraketten (ATACMS) te gebruiken voor aanvallen op doelen in Rusland. Daardoor mag Kyiv de wapens alleen binnen eigen grenzen inzetten, schrijft The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
55 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/DPA/AFP) - Israëlische militairen en tanks zijn zaterdag door inwoners gezien in een centraal deel van Gaza-Stad. Het gaat specifiek om de wijk Sabra. Al Jazeera heeft beelden daarvan gepubliceerd.
5 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - De voormalige Brexit-activist Nigel Farage heeft plannen voor "massale deportaties" van illegale immigranten die met bootjes op de Engelse kust landen. In een vraaggesprek met The Times zegt de leider van de partij Reform UK dat het land zich onder meer moet terugtrekken uit de Europese Conventie voor Mensenrechten en dat Londen bilaterale afspraken moet maken met betrokken landen over de repatriëring van migranten.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft vooruitgang geboekt bij de bestrijding van dodelijke natuurbranden die het land teisteren. "Er zijn er steeds minder, en het einde komt steeds dichterbij", zei het hoofd van de Civiele Bescherming, Virginia Barcones. Ze benadrukte in de media dat overgebleven branden "verraderlijk" zijn en dat nog een krachtsinspanning nodig is "om van deze vreselijke situatie af te komen".
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Zeker 65 Palestijnen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen op Gaza, meldt Al Jazeera op basis van medische bronnen. 37 mensen werden gedood in Gaza-Stad, waar Israël de aanvallen heeft opgevoerd met als doel de inname van de stad.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft generaal Jeffrey Kruse, het hoofd van de inlichtingendienst van het Pentagon, ontslagen. Een reden voor het ontslag werd niet gegeven.
20 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft Zuid-Korea ervan beschuldigd waarschuwingsschoten te hebben afgevuurd op Zuid-Koreaanse soldaten in de buurt van de grens. Het land waarschuwt dat de spanningen hierdoor kunnen oplopen tot een "onbeheersbaar" niveau. Seoul heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd.
1 dag geleden