Lokaal kans op gladheid en wateroverlast door flinke buien
AMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt vrijdag en zaterdag te maken met fikse buien waarbij kans is op hagel en onweer. Na zo'n felle hagelbui kan het op sommige plekken glad zijn, waarschuwt Weeronline. Ook kan er lokaal wateroverlast ontstaan.
De buien ontstaan de loop van vrijdagochtend in het westen en trekken daarna over het land. Vooral landinwaarts komt het in de middag tot felle buien met mogelijk hagel en onweer. Ook kan in korte tijd veel regenwater vallen, tot meer dan 10 millimeter. Dat kan lokaal tot wateroverlast leiden. Kort na een felle hagelbui kan het bovendien glad zijn op de wegen.
In de loop van de middag klaart het vanuit het westen op en wordt het droog. Zaterdag trekken opnieuw buien over het land. Met name in het midden en oosten kunnen deze fel zijn, met ook dan kans op hagel en onweer. In het zuidwesten blijft het vermoedelijk overwegend droog.
Rijkswaterstaat bekijkt nog of het nodig is een verkeerswaarschuwing af te geven. Wel zei een woordvoerder dat "automobilisten natuurlijk altijd goed moeten opletten bij slecht weer en het verstandig is de weersverwachting in de gaten te houden".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
34 minuten geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
55 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.
2 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.
2 uur geleden