Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lof voor staatssecretaris Van Marum bij afscheid Groningse Staten

Lof voor staatssecretaris Van Marum bij afscheid Groningse Staten

GRONINGEN (ANP) - In Provinciale Staten van Groningen is woensdag met lovende woorden afscheid genomen van staatssecretaris Eddie van Marum. De vorig jaar als Statenlid verkozen BBB-politicus trad onlangs toe tot het kabinet als staatssecretaris Herstel Groningen. De 56-jarige Van Marum raakte in zijn dankwoord geëmotioneerd.

"Nog niet eerder had onze provincie een 'eigen' staatssecretaris", zei commissaris van de Koning René Paas. "Herstel Groningen, dat kan ook worden gezien als een opdracht. Een provincienaam in de werktitel is uniek, dat is in alle opzichten gelukwensen waard."

Paas memoreerde dat Van Marum in een vorig bestaan als uitvaartondernemer en schade-expert meemaakte hoe aardbevingsschade "mensen sloopte". Openhartig, betrokken, verbindend, eerlijk en een luisterend oor, zijn volgens Paas eigenschappen van de bewindspersoon, die een aantal dagen per week kantoor zal houden in Groningen. "Dus we komen elkaar weer tegen. Ik hoop dat je een krachtige bijdrage kunt leveren aan het herstel van Groningen. Alle succes."

Van Marum blikte in zijn dankwoord terug op de "prachtige tijd van de opbouw van onze partij" en raakte daarbij geëmotioneerd. "Als Statenlid ga ik jullie missen, maar als staatssecretaris Herstel zal ik er voor jullie zijn. Een kans om Groningen weer op de kaart te zetten."

Meer uit Politiek

Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

7 uur geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

8 uur geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

11 uur geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

12 uur geleden
Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

13 uur geleden
Hermans hoopt dat oppositie zorgplannen als geheel bekijkt

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.

14 uur geleden
Sybrand Buma wordt nieuwe vicepresident Raad van State

DEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.

14 uur geleden