Lof voor 'charismatische' Huntelaar na recorddoelpunt Schalke
LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Coach Dimitrios Grammozis had veel lof voor Klaas-Jan Huntelaar, die zaterdag voor het eerst in de basis stond bij Schalke 04 en tekende voor het enige doelpunt van zijn ploeg. "Je kunt gewoon zien met welk charisma hij op het veld staat", zei de coach van de geplaagde ploeg, die ondanks de treffer van Huntelaar met 2-1 verloor van Bayer Leverkusen en degradatie bijna niet meer kan ontlopen.
"In de zestienmeter voelt hij zich thuis. Hij heeft niet veel kansen nodig. Hij liet ook zien wat voor geweldige mentaliteit hij heeft; Klaas-Jan stond 90 minuten in het veld en wilde niet gewisseld worden", aldus Grammozis. Met zijn doelpunt werd Huntelaar met 37 jaar en 234 dagen de oudste speler die voor Schalke heeft gescoord in de competitie. Hij loste Oliver Reck af, die in februari 2002 36 jaar en 347 dagen oud was toen hij een treffer noteerde voor de club uit Gelsenkirchen.
De goal van Huntelaar was pas de zeventiende van Schalke in dit seizoen. De club bungelt onderaan met 13 punten minder dan de nummer voorlaatst: Arminia Bielefeld. De oud-Ajacied liet bij de ZDF weten dat hij nog altijd denkt dat het goed kan komen. "Natuurlijk is er geloof. Elke dag, elke wedstrijd. Maar we weten dat we veel punten achter staan; het zal niet eenvoudig worden."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
19 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
21 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
22 uur geleden