Lof alom aan het Binnenhof voor verpleegkundigen
DEN HAAG (ANP) - Politici van verschillende partijen spreken dinsdag, de Dag van de Verpleging, hun dank uit aan de mensen die in de gezondheidszorg werken. Die verdienen "een diepe buiging", zegt minister Hugo de Jonge. Zeker nu de strijd tegen het coronavirus zoveel van hen vraagt en Nederland zo op hen leunt.
Ook de andere twee bewindslieden van het ministerie van Volksgezondheid prijzen de verpleegkundigen. "Dag en nacht zijn jullie in touw om professionele en liefdevolle zorg te geven", zegt collega-minister Martin van Rijn (Medische Zorg) op Twitter. Staatssecretaris Paul Blokhuis kiest soortgelijke woorden van dank, net als minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) en staatssecretaris Barbara Visser (Defensie).
Tweede Kamerleden van onder andere PVV, CDA, GroenLinks, DENK en 50PLUS bedanken de "lieve helden", "kanjers" en "onmisbare harde werkers" in de zorg voor hun "fantastische werk". GroenLinks grijpt de gelegenheid aan om een hoger loon en meer inspraak voor de verpleegkundigen te vragen. De SGP bidt voor hen.
De verpleging staat dinsdag in het middelpunt van de belangstelling omdat het tweehonderd jaar geleden is dat Florence Nightingale werd geboren. Zij geldt als de grondlegster van de verpleegkunde. Her en der gaat daarom de vlag uit.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
9 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
12 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
21 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
23 uur geleden