Loekasjenko wil naar de rechter vanwege olympische ban
MINSK (ANP) - De Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko dreigt naar de rechter te stappen wanneer hij niet welkom is bij de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de president, die ook voorzitter is van het olympisch comité van zijn land, voorlopig geschorst omdat hij niet genoeg heeft gedaan om sporters uit zijn land tegen politieke discriminatie te beschermen. Bij de onderdrukking van protesten tegen zijn regime zouden ook sporters slachtoffer zijn geweest.
Loekasjenko heeft volgens persbureau Belta gezegd dat het besluit van het IOC een zaak voor de rechter is. "Laat Bach en zijn bende uitleggen waaraan ik schuldig ben", aldus Loekasjenko, doelend op IOC-voorzitter Thomas Bach en diens organisatie.
Behalve Loekasjenko werden nog twee functionarissen voorlopig geschorst, onder wie zijn zoon Viktor. Verschillende Wit-Russische atleten, onder wie winnaars van olympische medailles, hebben verklaard dat onder het bewind van Loekasjenko sprake is van geweld en onderdrukking.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
21 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden