Loekasjenko wil naar de rechter vanwege olympische ban
MINSK (ANP) - De Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko dreigt naar de rechter te stappen wanneer hij niet welkom is bij de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de president, die ook voorzitter is van het olympisch comité van zijn land, voorlopig geschorst omdat hij niet genoeg heeft gedaan om sporters uit zijn land tegen politieke discriminatie te beschermen. Bij de onderdrukking van protesten tegen zijn regime zouden ook sporters slachtoffer zijn geweest.
Loekasjenko heeft volgens persbureau Belta gezegd dat het besluit van het IOC een zaak voor de rechter is. "Laat Bach en zijn bende uitleggen waaraan ik schuldig ben", aldus Loekasjenko, doelend op IOC-voorzitter Thomas Bach en diens organisatie.
Behalve Loekasjenko werden nog twee functionarissen voorlopig geschorst, onder wie zijn zoon Viktor. Verschillende Wit-Russische atleten, onder wie winnaars van olympische medailles, hebben verklaard dat onder het bewind van Loekasjenko sprake is van geweld en onderdrukking.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
14 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
19 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
20 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden