Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko weer uitgeroepen tot verkiezingswinnaar Belarus

Loekasjenko weer uitgeroepen tot verkiezingswinnaar Belarus

MINSK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Aleksandr Loekasjenko van Belarus heeft zijn heerschappij met nog eens vijf jaar verlengd. De autoriteiten maakten maandagochtend vroeg bekend dat de leider volgens de officiële uitslag bijna 87 procent van de stemmen kreeg bij presidentsverkiezingen. "Jullie mogen de Republiek Belarus feliciteren, we hebben een president gekozen", jubelde het hoofd van de kiesraad.

Loekasjenko heeft het al sinds 1994 voor het zeggen in het Oost-Europese land en krijgt nu zijn zevende ambtstermijn. Prominente tegenstanders van de president zitten in ballingschap of in de cel en er zijn ook geen vrije media. Europese politici hebben de stembusgang veroordeeld als oneerlijk. EU-buitenlandchef Kaja Kallas sprak op X over een schijnverkiezing en zei dat inwoners van Belarus een echte keuze verdienen. Ze ontving op de verkiezingsdag de Belarussische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja.

Tichanovskaja heeft de verkiezing eerder omschreven als een "ritueel voor dictators", doelend op Loekasjenko. De 70-jarige leider, een bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, heeft op zijn beurt gezegd dat het hem niet interesseert of het Westen de uitslag erkent.

Meer uit Buitenland

Trump wil betrokken zijn bij aanstellen nieuwe ayatollah Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".

29 minuten geleden
Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

1 uur geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

1 uur geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

2 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

3 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

3 uur geleden