Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko vroeg Poetin om Prigozjin niet te doden

Loekasjenko vroeg Poetin om Prigozjin niet te doden

MINSK (ANP/AFP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko zegt dat hij er bij zijn Russische bondgenoot Vladimir Poetin op heeft aangedrongen om Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin niet te vermoorden. Loekasjenko vertelde volgens Belarussische staatsmedia op een veiligheidsbijeenkomst hoe zijn contact met de beide mannen zaterdag was verlopen.

Loekasjenko zou zaterdag tussen de twee Russen hebben bemiddeld en zo een einde hebben gemaakt aan de opstand van Prigozjins huurlingenleger.

Volgens Loekasjenko was het uitschakelen van Prigozjin een optie in de gesprekken met Poetin. "Ik zei tegen Poetin: we kunnen hem doden, geen probleem. Zo niet bij de eerste poging, dan wel bij de tweede. Maar ik zei: doe het niet."

Telefoongesprek

De Belarussische dictator vertelde ook over zijn telefoongesprek met Prigozjin waarin hij hem ervan overtuigde om te stoppen met de muiterij. Dat zou emotioneel en boordevol krachttermen zijn gebeurd. Loekasjenko omschreef Prigozjin als een "heldhaftige man" die zou hebben gehandeld omdat hij zoveel van zijn troepen had zien sterven in Oekraïne.

"Wij willen rechtvaardigheid! Ze willen ons wurgen! We gaan naar Moskou!" zou Prigozjin volgens Loekasjenko hebben gezegd. De Belarussische president antwoordde dat hij halverwege zou zijn "verpletterd als een insect".

De 68-jarige Loekasjenko geldt als de trouwste bondgenoot van Poetin. Hij heeft aangeboden om de Wagnermilitairen in Belarus op te nemen na de opstand.

Meer uit Buitenland

Stroom voor honderdduizenden in regio Zaporizja weer hersteld

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.

1 uur geleden
Opnieuw duizenden de straat op in Minneapolis om ICE

MINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.

2 uur geleden
Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".

4 uur geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

7 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

9 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

11 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

12 uur geleden