Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko regelt machtsoverdracht voor als hij gedood wordt

Loekasjenko regelt machtsoverdracht voor als hij gedood wordt

MINSK (ANP/RTR) - De Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko heeft een decreet getekend voor de machtsoverdracht in het geval hij wordt vermoord, door andere gewelddadige acties om het leven komt of niet langer kan functioneren. In dat geval wordt de macht overgenomen door een veiligheidsraad, zo staat in de nieuwe regelgeving. Eerder was bepaald dat de premier van het land tijdelijk de macht zou overnemen tot een nieuwe president aantreedt.

Loekasjenko heeft afgelopen maand gezegd dat hij het politieke stelsel in het land wil veranderen. Hij heeft dat vaker gedaan in de bijna 27 jaar dat hij aan de macht is. Kort na zijn aantreden in 1994 trok hij de macht naar zich toe als president. Loekasjenko is meerdere malen in omstreden verkiezingen herkozen. Na de presidentsverkiezingen in augustus vorig jaar kwamen er massale protesten tegen hem omdat hij volgens de oppositie de stembusgang in werkelijkheid verloor en niet heeft gewonnen met 80 procent van de stemmen.

In april maakten Minsk en Moskou melding van de aanhouding van zeven mensen in Wit-Rusland en in Rusland die een gewelddadige machtsovername zouden hebben beraamd. Ze zouden plannen hebben Loekasjenko en een aantal topfiguren van het bewind en hun gezinsleden te vermoorden.

Meer uit Buitenland

Kremlin deelt geen bewijs over vermeende aanval op huis Poetin

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.

35 minuten geleden
Belarus verleent opnieuw gevangenen gratie

MINSK (ANP/RTR) - Belarus verleent 22 gevangenen gratie, meldt staatspersbureau Belta. Volgens het kantoor van president Aleksandr Loekasjenko gaat het om vijftien vrouwen en zeven mannen, die "in het belang van hun families" worden vrijgelaten. Twintig van hen zouden politieke gevangenen zijn.

1 uur geleden
Extra politie tijdens jaarwisseling Sydney na aanslag Bondi Beach

SYDNEY (ANP/DPA) - Australië zet in Sydney met de jaarwisseling extra politie in, bijna drie weken na de aanslag op Bondi Beach. In de haven van Sydney wordt het nieuwe jaar ingeluid met een vuurwerkshow, een van de bekendste ter wereld, en wordt stilgestaan bij de slachtoffers van de aanslag.

2 uur geleden
Turkije arresteert 357 IS-verdachten in nachtelijke operatie

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag 357 verdachten gearresteerd in een grootschalige operatie tegen Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken op X. In 21 provincies werden invallen gedaan, waaronder in Istanbul.

2 uur geleden
Saudi-Arabië leidt aanval op wapens voor separatisten Jemen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla, waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten, die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.

3 uur geleden
China houdt tweede dag van grootschalige oefeningen bij Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.

6 uur geleden
Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

8 uur geleden