Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko negeert crisissituatie en gaat ijshockeyen

Loekasjenko negeert crisissituatie en gaat ijshockeyen

MINSK (ANP/RTR) - Alexandr Loekasjenko heeft zaterdag gedemonstreerd hoe hij tegen de migrantencrisis op de grens van Belarus en Polen aankijkt: de machthebber in Minsk ging een potje ijshockeyen en leek daarmee te willen zeggen dat hij maling heeft aan de dreiging van nieuwe internationale sancties.

De 67-jarige Loekasjenko, die al 27 jaar de dienst uitmaakt in Belarus, poseerde in een rood tenue op de ijshockeybaan en verspreidde de 'wedstrijdbeelden' - onder meer een doelpoging, een boks met een ploegmaat en de toejuichingen van het publiek - via zijn website. Hij liet tevens weten met zijn team de tegenstander uit de buurt van de hoofdstad met 5-2 te hebben verslagen.

Net als zijn belangrijkste supporter, de Russische president Vladimir Poetin, is Loekasjenko al jaren een groot ijshockeyliefhebber die de sport graag gebruikt om zich te presenteren als een sterke leider. Hij joeg de Europese Unie recent tegen zich in het harnas met "hybride aanval" door duizenden migranten uit vooral het Midden-Oosten in te laten vliegen en hen aan te moedigen illegaal de Poolse grens over te steken.

In een interview met een Russisch defensieblad dat zaterdag verscheen zei Loekasjenko dat hij graag Russische Iskander-raketten, geschikt voor kernkoppen, wil plaatsen in het westen en zuiden van het land. Zijn kantoor maakte echter ook bekend dat de president van Belarus opdracht heeft gegeven de vluchtelingen die bij de Poolse grens bivakkeren humanitaire hulp te verlenen.

Meer uit Buitenland

Iran moet zeestraat heropenen, eist 'Hormuz-coalitie'

LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.

4 uur geleden
Pam Bondi ontslagen als justitieminister VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.

5 uur geleden
VN-chef waarschuwt voor bredere oorlog met vergaande gevolgen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.

7 uur geleden
Iran: meer dan 7 miljoen mensen melden zich om land te verdedigen

TEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.

9 uur geleden
Prominente Iraanse mensenrechtenadvocaat gearresteerd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.

9 uur geleden
Roemeense minister: terugkeer van gestolen objecten ongelofelijk

BOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."

9 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen Parijs aangescherpt na verijdelde aanslag

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.

9 uur geleden