
Loekasjenko naar Rusland voor overleg met Poetin
SOTSJI (ANP) - De Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko en zijn Russische collega Vladimir Poetin treffen elkaar maandag in de Russische badplaats Sotsji aan de Zwarte Zee. Volgens het Kremlin houden de twee een "werkoverleg" over strategische samenwerking en handels- en energieprojecten.
Het overleg vindt plaats tegen de achtergrond van de massale protesten die uitbraken meteen na de presidentsverkiezing van 9 augustus, die Loekasjenko volgens de officiële cijfers met een overmacht van 80 procent won. Veel mensen geloven daar niets van: volgens hen behoort de overwinning toe aan oppositiekandidaat Svetlana Tichanovskaja. Actievoerders eisen daarom het aftreden van Loekasjenko. De protesten worden met harde hand neergeslagen en verscheidene leiders van de oppositie zitten vast.
Moskou heeft het buurland steun toegezegd en houdt een politiemacht achter de hand mocht het uit de hand lopen. President Poetin zei dat hij manschappen in reserve heeft om zo nodig de ordehandhavers in Wit-Rusland te helpen. Volgens Poetin had de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko daar om gevraagd. Poetin zei dat hij die reserves alleen inschakelt als de toestand in Wit-Rusland helemaal uit de hand loopt door toedoen van criminelen of extremisten.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.
7 minuten geledenPRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Zeker twintig mensen zijn zwaargewond geraakt toen fans het voetbalveld bestormden bij de viering van de promotie van Hamburger SV in het Volksparkstadion in Hamburg.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komt een "gehele reset" in de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en China. Dat zei de Amerikaanse president Trump zaterdagavond op Truth Social. Volgens hem is er op een vriendelijke en constructieve manier onderhandeld en is er grote vooruitgang geboekt in het Zwitserse Genève.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan ontkent het zaterdag met India overeengekomen staakt-het-vuren in Kasjmir te hebben geschonden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een verklaring dat Pakistan zich "blijft inzetten voor een strikte naleving van het bestand". India beschuldigde Pakistan ervan het bestand binnen een paar uur te hebben geschonden en zei terug te slaan.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Bekende Britten als Dua Lipa, Elton John en Ian McKellen roepen premier Keir Starmer op nog eens te kijken naar de copyrightwetgeving in Groot-Brittannië. Zij willen dat ze door goede wetgeving beter beschermd worden tegen kunstmatige intelligentie (AI), schrijft de BBC.
11 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft zaterdag een verrassingsbezoek gebracht aan de kerk Santa Maria Maggiore in Rome, waar zijn voorganger paus Franciscus is bijgezet. De nieuwsdienst van het Vaticaan heeft op X een foto gepubliceerd waarop de paus bidt bij de tombe van Franciscus.
12 uur geleden