Loekasjenko: laat Westen eerst eigen problemen oplossen
MINSK (ANP) - De Wit-Russische leider Aleksandr Loekasjenko heeft westerse leiders voor de EU-top over zijn land opgeroepen eerst hun eigen problemen op te lossen. "In plaats van naar ons te wijzen, zouden ze het moeten hebben over de protesten van de gele hesjes in Frankrijk of de verschrikkelijke rellen in de VS", zei hij volgens staatspersbureau Belta.
Europese leiders vergaderen woensdag over de gespannen situatie in Wit-Rusland. Daar demonstreren burgers massaal tegen de omstreden verkiezingsoverwinning van Loekasjenko, die zijn land al een kwart eeuw met harde hand regeert. Tegenstanders zijn ervan overtuigd dat op grote schaal is gefraudeerd om te zorgen dat hij aan de macht kan blijven.
Loekasjenko belde de afgelopen dagen herhaaldelijk met Vladimir Poetin, de president van het grote buurland Rusland. Hij zit echter niet te wachten op bemoeienis uit westerse landen. "Ik zou willen dat ze eerst en vooral eens gaan praten over de protesten tegen de lockdownmaatregelen rond het coronavirus in Duitsland en andere Europese landen", zei Loekasjenko volgens Belta.
Meer uit Buitenland
MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.
1 uur geledenPONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.
3 uur geledenNAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
6 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
8 uur geleden