Loekasjenko: laat Westen eerst eigen problemen oplossen
MINSK (ANP) - De Wit-Russische leider Aleksandr Loekasjenko heeft westerse leiders voor de EU-top over zijn land opgeroepen eerst hun eigen problemen op te lossen. "In plaats van naar ons te wijzen, zouden ze het moeten hebben over de protesten van de gele hesjes in Frankrijk of de verschrikkelijke rellen in de VS", zei hij volgens staatspersbureau Belta.
Europese leiders vergaderen woensdag over de gespannen situatie in Wit-Rusland. Daar demonstreren burgers massaal tegen de omstreden verkiezingsoverwinning van Loekasjenko, die zijn land al een kwart eeuw met harde hand regeert. Tegenstanders zijn ervan overtuigd dat op grote schaal is gefraudeerd om te zorgen dat hij aan de macht kan blijven.
Loekasjenko belde de afgelopen dagen herhaaldelijk met Vladimir Poetin, de president van het grote buurland Rusland. Hij zit echter niet te wachten op bemoeienis uit westerse landen. "Ik zou willen dat ze eerst en vooral eens gaan praten over de protesten tegen de lockdownmaatregelen rond het coronavirus in Duitsland en andere Europese landen", zei Loekasjenko volgens Belta.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-topman António Guterres heeft gewaarschuwd voor de snelle ontwikkeling van AI. Kunstmatige intelligentie wordt volgens hem sneller ingezet dan mensen kunnen bijhouden. Hij pleit daarom voor internationale regels om potentiële risico's te beperken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De begrafenisstoet van ayatollah Ali Khamenei, de Iraanse opperste leider die aan het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël om het leven kwam, is maandagochtend in Teheran van start gegaan. Deze wordt gevolgd door een "enorme menigte", aldus de Iraanse staatszender Irib.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische raketaanvallen op Kyiv in de nacht van zondag op maandag zijn zeker tien mensen om het leven gekomen. Dat melden de Oekraïense autoriteiten.
4 uur geledenROTA (ANP) - Supertyfoon Bavi heeft "grote schade" aangericht op het eiland Rota in de Amerikaanse Noordelijke Marianen. Dat hebben de autoriteiten maandag bekendgemaakt, waarbij ze spraken van "heftige winden" en "overstromingen".
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense autoriteiten melden Russische raketaanvallen op de hoofdstad Kyiv in de nacht van zondag op maandag. "De vijand valt aan met ballistische raketten", schreef Tymur Tkachenko, hoofd van het militaire bestuur van de Oekraïense hoofdstad, op Telegram.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de recente aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 3342, melden de autoriteiten. Op 24 juni werd het Zuid-Amerikaanse land opgeschrikt door twee bevingen met een kracht van 7.2 en 7.5. Met name de noordelijke kustregio La Guaira werd zwaar getroffen.
12 uur geledenPERPIGNAN (ANP/AFP) - In het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, worden zo'n 10.000 inwoners geëvacueerd als gevolg van de natuurbranden in het gebied. Dat meldt de prefectuur op een persconferentie. Het vuur heeft al 1650 hectare verzwolgen.
12 uur geleden