
Loekasjenko: laat Westen eerst eigen problemen oplossen
MINSK (ANP) - De Wit-Russische leider Aleksandr Loekasjenko heeft westerse leiders voor de EU-top over zijn land opgeroepen eerst hun eigen problemen op te lossen. "In plaats van naar ons te wijzen, zouden ze het moeten hebben over de protesten van de gele hesjes in Frankrijk of de verschrikkelijke rellen in de VS", zei hij volgens staatspersbureau Belta.
Europese leiders vergaderen woensdag over de gespannen situatie in Wit-Rusland. Daar demonstreren burgers massaal tegen de omstreden verkiezingsoverwinning van Loekasjenko, die zijn land al een kwart eeuw met harde hand regeert. Tegenstanders zijn ervan overtuigd dat op grote schaal is gefraudeerd om te zorgen dat hij aan de macht kan blijven.
Loekasjenko belde de afgelopen dagen herhaaldelijk met Vladimir Poetin, de president van het grote buurland Rusland. Hij zit echter niet te wachten op bemoeienis uit westerse landen. "Ik zou willen dat ze eerst en vooral eens gaan praten over de protesten tegen de lockdownmaatregelen rond het coronavirus in Duitsland en andere Europese landen", zei Loekasjenko volgens Belta.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie is met veel mensen uitgerukt voor een bomdreiging op de technische universiteit van Wenen. De politie meldde na onderzoek van een verdacht pakket dat er geen gevaar is en de afzettingen worden opgeheven.
57 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat een groep Russische militairen is vrijgelaten uit Oekraïense gevangenschap. Oekraïne meldde eerder al dat Rusland gewonde Oekraïners had overgedragen als onderdeel van een grote gevangenenruil.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR) - Bij het vliegtuigongeluk in de West-Indiase stad Ahmedabad zijn meer dan tweehonderd doden gevallen, meldt de lokale politie. De politiechef zei eerder al dat het erop leek dat niemand van de 242 inzittenden de crash heeft overleefd. Ook zouden op de grond slachtoffers zijn gevallen waar het toestel is neergestort.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft in een resolutie kritiek geuit op Iran voor het niet naleven van de nucleaire verplichtingen. Dat is voor het eerst in bijna twintig jaar. Mogelijk stapt de IAEA naar Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Iran zegt als tegenreactie juist een extra installatie voor de verrijking van uranium te openen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Een groep zwaargewonde Oekraïense militairen is uit Russisch gevangenschap vrijgelaten en teruggekeerd in Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky. Zij zijn deel van een grote gevangenenruil tussen Oekraïne en Rusland die de twee oorlogvoerende landen begin deze maand overeenkwamen in Istanbul.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/AFP) - De politiechef van de West-Indiase stad Ahmedabad zegt dat het erop lijkt dat niemand de vliegtuigcrash in de stad heeft overleefd. Er zaten volgens de politie 242 mensen aan boord. Ook zouden op de grond slachtoffers zijn gevallen op de plek waar het toestel is neergestort.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt dat het dodental is opgelopen na een aanval op een bus met medewerkers van de hulporganisatie in Gaza. Interim-directeur John Acree spreekt in een nieuwe verklaring over minstens acht doden, meerdere gewonden en mogelijke ontvoeringen.
1 uur geleden