Loekasjenko: laat Westen eerst eigen problemen oplossen
MINSK (ANP) - De Wit-Russische leider Aleksandr Loekasjenko heeft westerse leiders voor de EU-top over zijn land opgeroepen eerst hun eigen problemen op te lossen. "In plaats van naar ons te wijzen, zouden ze het moeten hebben over de protesten van de gele hesjes in Frankrijk of de verschrikkelijke rellen in de VS", zei hij volgens staatspersbureau Belta.
Europese leiders vergaderen woensdag over de gespannen situatie in Wit-Rusland. Daar demonstreren burgers massaal tegen de omstreden verkiezingsoverwinning van Loekasjenko, die zijn land al een kwart eeuw met harde hand regeert. Tegenstanders zijn ervan overtuigd dat op grote schaal is gefraudeerd om te zorgen dat hij aan de macht kan blijven.
Loekasjenko belde de afgelopen dagen herhaaldelijk met Vladimir Poetin, de president van het grote buurland Rusland. Hij zit echter niet te wachten op bemoeienis uit westerse landen. "Ik zou willen dat ze eerst en vooral eens gaan praten over de protesten tegen de lockdownmaatregelen rond het coronavirus in Duitsland en andere Europese landen", zei Loekasjenko volgens Belta.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Indiase piloot van het flydubai-toestel dat woensdag een noodlanding maakte, uitgenodigd voor een bezoek aan Israël. Hij wil Smit Machchhar ontvangen als eregast.
2 uur geledenRIGA (ANP/RTR) - In Letland heeft de partij van premier Andris Kulbergs volgens exitpolls de verkiezingen gewonnen met een onverwacht ruime marge. De verkiezingen stonden voor een belangrijk deel in het teken van waarschuwingen voor mogelijke Russische agressie.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De leider van de grootste Spaanse oppositiepartij, Alberto Núñez Feijóo van de PP, heeft opgeroepen tot verkiezingen na een zware nederlaag van de socialistische premier Pedro Sánchez in het parlement.
3 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het hoofd van het gevangeniswezen in de Amerikaanse staat Tennessee, Frank Strada, treedt terug na de mislukte executie van een wegens moord veroordeelde vrouw, Christa Pike. De gouverneur van de staat, Bill Lee, heeft gezegd dat Strada zijn ontslag heeft aangeboden en deze maand vertrekt. Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar de kwestie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een belangrijk lid van de hackersgroep ShinyHunters is eerder deze week in Jordanië gearresteerd, melden ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens de bronnen werkt de verdachte mee met de FBI om andere leden van de groep te identificeren.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft buitenlandse diplomaten en andere bezoekers gemaand de Oekraïense hoofdstad Kyiv te mijden. Naar aanleiding van de verhevigde Oekraïense raket- en droneaanvallen op "burgers in Rusland en op de civiele infrastructuur" worden meer "systematische aanvallen op militaire doelen in Kyiv en andere Oekraïense steden" uitgevoerd, aldus Moskou.
6 uur geleden