Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko gaat snel naar Moskou om Poetin te spreken

Loekasjenko gaat snel naar Moskou om Poetin te spreken

MOSKOU (ANP/RTR) - De Wit-Russische president Loekasjenko gaat in de komende weken op bezoek bij zijn Russische ambtgenoot Poetin. Ze hebben dit in een telefoongesprek zondag afgesproken. Het Kremlin meldde dat de twee zondag ook de bilaterale betrekkingen hebben doorgenomen.

Rusland heeft Loekasjenko na zijn overwinning in de presidentsverkiezingen van 9 augustus gefeliciteerd. De uitslag dat hij met 80 procent van de stemmen weer is herkozen, wordt in binnen- en buitenland niet geloofwaardig geacht. Ook Russische staatsmedia hebben er twijfels over geuit. Het Kremlin heeft het buurland steun toegezegd en Loekasjenko heeft Poetin al eerder om hulp gevraagd. Loekasjenko vervolgt de oppositie tegen zijn bewind hard en en poogt de massale protesten in de kiem te smoren.

Loekasjenko is zondag 66 jaar oud geworden. Hij heeft eerder gezegd dat hij zijn verjaardag nooit viert en dat iedereen dat weet. Niemand feliciteert hem dan ook volgens Loekasjenko. Er was eerder ook verwarring over de exacte datum. Loekasjenko heeft een zoon, Nikolaj, die op 31 augustus is geboren. De regering heeft ooit op de website de geboortedag van de president naar de 31e verschoven. Destijds werd gemeld dat Loekasjenko's moeder in de avond van 30 augustus 1954 naar het ziekenhuis was gegaan, maar pas in de volgende nacht was bevallen.

Meer uit Buitenland

Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

2 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

4 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

4 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

6 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

9 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

12 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

13 uur geleden