Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko dreigt met blokkade goederentransport

Loekasjenko dreigt met blokkade goederentransport

MINSK (ANP/RTR) - De omstreden Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko dreigt het internationaal goederentransport door zijn land stil te leggen als de Europese Unie sancties tegen zijn regime instelt, meldt staatspersbureau Belta. Loekasjenko dreigt daarnaast met het boycotten van de havens in buurland Litouwen.

Eventuele sancties tegen Wit-Rusland werden donderdag besproken door de ministers van Buitenlandse Zaken van de EU-lidstaten. Zij willen daarmee druk zetten op Loekasjenko om de dialoog met de oppositie aan te gaan.

Aanhangers van de Wit-Russische oppositie gaan massaal de straat op sinds de presidentsverkiezingen van 9 augustus. Loekasjenko, die de voormalige Sovjet-Republiek al 26 jaar met harde hand regeert, claimt die te hebben gewonnen met 80 procent van de stemmen. De oppositie en de EU stellen dat die uitslag door verkiezingsfraude tot stand is gekomen.

De Duitse bondskanselier Angela Merkel zei vrijdag dat zij heeft geprobeerd te bellen met Loekasjenko. Hij weigerde echter met Merkel te spreken.

Loekasjenko ageerde vrijdag ook tegen de EU door de helft van het leger in staat van paraatheid te brengen vanwege "bedreigingen vanuit het westen", aldus Belta. Analisten hebben gesteld dat Loekasjenko de aandacht van de binnenlandse onvrede probeert af te leiden door een internationale crisis te veinzen of te veroorzaken.

Meer uit Buitenland

FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

25 minuten geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

46 minuten geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

5 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

5 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

12 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

12 uur geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

12 uur geleden