Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko bij pro-regeringsbetoging in Minsk

Loekasjenko bij pro-regeringsbetoging in Minsk

MINSK/MOSKOU (ANP) - Een grote demonstratie voor het bewind van president Loekasjenko in Wit-Rusland is op het Onafhankelijkheidsplein in Minsk in aanwezigheid van de president gehouden. Hij sprak de menigte toe en dankte de aanhang naar eigen zeggen "op zijn knieën". Hij zei dat wanneer de Wit-Russen hervormingen willen, ze die morgen gaan krijgen, meldde het Russische persbureau RIA-Novosti.

Loekasjenko sprak circa een half uur en leek niet van wijken te willen weten, maar hij lijkt wel tot hervormingen bereid. De oppositie eist nieuwe verkiezingen en het vertrek van de autocratische leider die al sinds 1994 aan de macht is. Loekasjenko zei ook militairen naar de westgrenzen te hebben gestuurd omdat "de NAVO aan de poorten rukt". Hij beklemtoonde de onafhankelijkheid van het land te zullen verdedigen en niet zal toestaan dat "buitenlanders hier nieuwe verkiezingen houden".

Duizenden mensen waren naar het plein gekomen en ze werden vaak naar de stad toe gereden. Loekasjenko zei dat hij blij was dat ze hem niet in de steek lieten. Volgens RIA-Novosti zijn veel betogers voor Loekasjenko waarschijnlijk voor geld naar de steunbetoging gekomen, mannen zouden er omgerekend ongeveer 10 euro voor hebben gekregen en vrouwen nog meer. Het persbureau meldde ook dat Loekasjenko voor de tweede keer in korte tijd met zijn Russische ambtgenoot Poetin heeft gebeld. In het eerste telefoongesprek kreeg hij alle steun van Poetin, meldde de president van Wit-Rusland na afloop van het gesprek.

Een nieuwe demonstratie tegen Loekasjenko en tegen het politiegeweld moet zondagmiddag op een ander plein beginnen. De oppositie noemt dat de Mars van de Vrijheid.

Meer uit Buitenland

Dodental ebola in Congo gestegen tot meer dan 1300

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.

2 uur geleden
Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

4 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

6 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

7 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

7 uur geleden
Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

9 uur geleden