Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loeb wint tweede etappe Dakar Rally

Loeb wint tweede etappe Dakar Rally

AL QAISUMAH (ANP) - De Fransman Sébastien Loeb (Prodrive) heeft de tweede etappe van de Dakar Rally gewonnen bij de auto's. In een proef over 338 kilometer tussen Ha'il en Al Qaisumah in Saudi-Arabië hield hij de Qatarese klassementsleider Nasser Al-Attiyah (Toyota) 3 minuten en 28 seconden achter zich. Loeb was al tweede en verkleinde zijn achterstand op Al-Attiyah tot iets meer dan 9 minuten.

"De route was goed en de hele weg zichtbaar. Uiteindelijk werd het een strijd tussen twee echte rallyrijders", aldus Loeb, negenvoudig wereldkampioen rally, na zijn vijftiende etappezege in de woestijnrally. De Spanjaard Carlos Sainz (Audi) eindigde als derde op 5.52 minuten.

Loeb en Al-Attiyah lijken op dit moment te sterk voor de andere deelnemers. Van hun rechtstreekse concurrenten konden alleen Sainz en de Fransman Stéphane Peterhansel in hun buurt blijven. De Spanjaard verloor zondag echter al meer dan twee uur, terwijl Peterhansel slechts met hulp het bivak na de eerste etappe had kunnen bereiken. Hij liep een straftijd van 16 uur op en kan een vijftiende eindzege vrijwel zeker vergeten. De Nederlander Bernhard ten Brinke bereikte op ruim een kwartier van de dagwinnaar de finish. In het klassement zijn Tim en Tom Coronel de hoogst genoteerde Nederlanders: twintigste. Er volgen nog tien etappes.

Bij de motoren was de winst in de tweede etappe voor de Spanjaard Joan Barreda Bort. De Honda-coureur had bij aankomst 5 minuten en 33 seconden voorsprong op Sam Sunderland (KTM). De Brit neemt de leiding over van zijn teamgenoot Daniel Sanders, die maandag bijna 25 minuten verloor. Barreda Bort was zondag in de eerste etappe op ruim 40 minuten gezet. Hier was Wiljan van Wikselaar (41e) de beste Nederlander van de dag.

De Rus Andrej Karginov was in zijn Kamaz de beste bij de trucks voor zijn landgenoot Dmitri Sotnikov, de winnaar van de eerste etappe. Achter vier Russen en een Tsjech eindigde Janus van Kasteren (Team De Rooy) als zesde. Ook Martin van den Brink (negende) en Vick Versteijnen (tiende) eindigden in de top 10. Sotnikov blijft leider, Van Kasteren klom naar plaats 6.

Meer uit Sport

Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

4 uur geleden
Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

4 uur geleden
Wielrenster Nooijen stelt eindzege Eneco Tour veilig in slotrit

ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.

5 uur geleden
Golfer Luiten vijfde in India, beste resultaat van seizoen

NEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.

5 uur geleden
Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

5 uur geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

5 uur geleden
Verstappen hekelt onlinehaat tegen teamgenoot na straf in race

PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.

7 uur geleden