Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loeb wint tweede etappe Dakar Rally

Loeb wint tweede etappe Dakar Rally

AL QAISUMAH (ANP) - De Fransman Sébastien Loeb (Prodrive) heeft de tweede etappe van de Dakar Rally gewonnen bij de auto's. In een proef over 338 kilometer tussen Ha'il en Al Qaisumah in Saudi-Arabië hield hij de Qatarese klassementsleider Nasser Al-Attiyah (Toyota) 3 minuten en 28 seconden achter zich. Loeb was al tweede en verkleinde zijn achterstand op Al-Attiyah tot iets meer dan 9 minuten.

"De route was goed en de hele weg zichtbaar. Uiteindelijk werd het een strijd tussen twee echte rallyrijders", aldus Loeb, negenvoudig wereldkampioen rally, na zijn vijftiende etappezege in de woestijnrally. De Spanjaard Carlos Sainz (Audi) eindigde als derde op 5.52 minuten.

Loeb en Al-Attiyah lijken op dit moment te sterk voor de andere deelnemers. Van hun rechtstreekse concurrenten konden alleen Sainz en de Fransman Stéphane Peterhansel in hun buurt blijven. De Spanjaard verloor zondag echter al meer dan twee uur, terwijl Peterhansel slechts met hulp het bivak na de eerste etappe had kunnen bereiken. Hij liep een straftijd van 16 uur op en kan een vijftiende eindzege vrijwel zeker vergeten. De Nederlander Bernhard ten Brinke bereikte op ruim een kwartier van de dagwinnaar de finish. In het klassement zijn Tim en Tom Coronel de hoogst genoteerde Nederlanders: twintigste. Er volgen nog tien etappes.

Bij de motoren was de winst in de tweede etappe voor de Spanjaard Joan Barreda Bort. De Honda-coureur had bij aankomst 5 minuten en 33 seconden voorsprong op Sam Sunderland (KTM). De Brit neemt de leiding over van zijn teamgenoot Daniel Sanders, die maandag bijna 25 minuten verloor. Barreda Bort was zondag in de eerste etappe op ruim 40 minuten gezet. Hier was Wiljan van Wikselaar (41e) de beste Nederlander van de dag.

De Rus Andrej Karginov was in zijn Kamaz de beste bij de trucks voor zijn landgenoot Dmitri Sotnikov, de winnaar van de eerste etappe. Achter vier Russen en een Tsjech eindigde Janus van Kasteren (Team De Rooy) als zesde. Ook Martin van den Brink (negende) en Vick Versteijnen (tiende) eindigden in de top 10. Sotnikov blijft leider, Van Kasteren klom naar plaats 6.

Meer uit Sport

Basketballers New York Knicks voor derde keer kampioen in NBA

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben zich voor de derde keer verzekerd van de titel in de NBA. Het team van coach Mike Brown knokte zich in de vijfde ontmoeting in de finale bij de San Antonio Spurs terug van een achterstand en won nipt: 90-94. In de best-of-seven-serie namen de Knicks daarmee een beslissende voorsprong van 4-1.

2 uur geleden
Darters Van Veen en Van Gerwen naar kwartfinales World Cup

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de kwartfinales bereikt. Het Nederlandse duo won bij de laatste zestien met 8-6 van Zweden. Duitsland is zondag de volgende tegenstander.

9 uur geleden
Atlete Van Es verovert eerste Nederlandse titel op 10.000 meter

LEIDEN (ANP) - Diane van Es heeft voor het eerst de Nederlandse titel veroverd op de 10.000 meter. De Rotterdamse atlete deed dat op de atletiekbaan in Leiden, waar het NK deel uitmaakte van de internationale wedstrijden om de Gouden Spike. Van Es won de wedstrijd in 31.39,28. Ze liep in de slotfase van de race weg bij de Ethiopische Almaz Baraki, die als tweede finishte in 31.44,29. De Italiaanse Federica Del Buono werd derde in 31.46,35.

10 uur geleden
Pool Majchrzak verslaat Medvedev en bereikt finale in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd om de finale van het Libéma Open te bereiken. De 30-jarige Rus moest in de halve finale zijn meerdere erkennen in Kamil Majchrzak. De Pool won in twee sets (7-6 (4) 6-1) en neemt het in de finale op tegen de Australiër Alex de Minaur.

13 uur geleden
Del Toro wint rit op Grand Colombier in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

GRAND COLOMBIER (ANP) - Isaac del Toro heeft de zevende etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates maakte in de slotklim van de buitencategorie op de Grand Colombier het verschil en kwam solo aan. De Spanjaard Juan Ayuso volgde op 24 seconden, voor de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 38 seconden van de winnaar binnenkwam. Luke Tuckwell uit Australië behoudt de leiding in het algemeen klassement.

17 uur geleden
Tennisster Montgomery bereikt in Rosmalen eerste WTA-finale

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst in haar carrière de finale van een WTA-toernooi bereikt. De 21-jarige Amerikaanse versloeg op het Libéma Open in twee sets Ajla Tomljanović uit Australië: 6-4 6-2. In de finale treft ze Barbora Krejčíková uit Tsjechië.

17 uur geleden
Arends en Pel winnen voor het eerst dubbelspel in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennissers Sander Arends en David Pel hebben voor het eerst het mannendubbelspel op het grastoernooi van Rosmalen gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg in de finale het Belgisch-Franse koppel Zizou Bergs en Arthur Rinderknech na twee tiebreaks in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (5).

19 uur geleden