Lodewijk Asscher aan de slag als adviseur
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig PvdA-leider en oud-vicepremier Lodewijk Asscher gaat als adviseur aan de slag bij het Amsterdamse adviesbureau Van de Bunt Adviseurs. Dat bedrijf helpt organisaties onder andere op het gebied van strategie en management. Asscher zal zich bij het adviesbureau toeleggen op "complexe maatschappelijke vraagstukken" en hij wordt lid van de directie, laat Van de Bunt Adviseurs weten.
Asscher was al aan het werk als onafhankelijk deskundige en werd vorig jaar onder andere door Heerlen aangetrokken om te helpen bij de aanpak van problemen en achterstanden in wijken. Tegen het FD laat de oud-PvdA-leider weten dat dat hem zo goed is bevallen dat hij nu deze carrièrestap neemt en bijvoorbeeld niet terugkeert als bestuurder. "Op en neer van Amsterdam naar Limburg merkte ik dat ik zingend in de auto zat", zegt hij in de krant.
Asscher was tussen 2012 en 2017 minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Begin vorig jaar vertrok hij als lijsttrekker van de PvdA wegens zijn rol in de toeslagenaffaire. Hij is verder nog voorzitter van de Raad van Toezicht van de Openbare Bibliotheek Amsterdam en van het Muziekgebouw aan ’t IJ.
Meer uit Binnenland
BUENOS AIRES (ANP) - Het door nazi's geroofde schilderij uit de Goudstikker-collectie moet worden teruggegeven aan de erfgenaam van die Joodse kunstverzamelaar. Dat heeft een rechter in Argentinië besloten, meldt de Argentijnse krant Clarin.
11 minuten geledenBRUMMEN (ANP) - Burgemeester Jan Nathan Rozendaal van de gemeente Brummen zegt dat het overlijden van de 12-jarige jongen uit Eerbeek hem "diep raakt". Het Gelderse dorp Eerbeek valt onder die gemeente.
41 minuten geledenARNHEM (ANP) - De voorgeleiding van 32 verdachten van het geweld in het Gelderse Overasselt is een "enorme uitdaging", zei plaatsvervangend hoofdofficier van justitie van het parket Oost-Nederland Monique Vinkesteijn vrijdag.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Elke werkdag rijden gemiddeld tussen de 500 en 550 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug. De cijfers zijn stabiel sinds de week van 10 augustus, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
50 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses heeft vrijdag opnieuw een woning laten sluiten in Overasselt, meldt de gemeente Heumen. Een woning aan de Honingklaver moet twee weken dicht. "Hij neemt deze maatregel om daarmee de rust in de omgeving verder te herstellen en de openbare orde te waarborgen", aldus de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die mensen hebben ingeleverd bij speciale inzamelpunten is gestegen tot bijna 360 kilo. Op vrijdag konden mensen in het Gelderse Lochem afstand doen van hun vuurwerk, en daar kwam 218,5 kilo binnen, laat de gemeente weten.
2 uur geleden