Lodeweges bij Oranje ook assistent onder De Boer
ZEIST (ANP) - Dwight Lodeweges blijft assistent-trainer bij het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Frank de Boer gaf vrijdag bij zijn presentatie aan graag met hem verder te willen. Ook Maarten Stekelenburg (assistent) en Patrick Lodewijks (keeperstrainer) blijven deel uitmaken van de technische staf.
De Boer vergeleek de 62-jarige Lodeweges met Hennie Spijkerman, met wie hij jarenlang samenwerkte bij Ajax. "Ik krijg dezelfde energie weer terug", aldus De Boer na een gesprek met Lodeweges. De nieuwe bondscoach sprak ook met aanvoerder Virgil van Dijk. De Boer: "Ze willen op dezelfde lijn door. Zou gek zijn als dat niet zo zou zijn. Iedereen is weer trots. Ik denk dat ik wel overeenkomsten heb met Ronald Koeman. Maar ik heb wel een eigen stijl en identiteit."
Lodeweges zat de voorbije wedstrijden in de Nations League tijdelijk als bondscoach op de bank. Het is nooit een optie geweest om met hem door te gaan, zei Nico-Jan Hoogma, directeur topvoetbal bij de KNVB. "We zien Dwight als een geweldige assistent. Dat vindt hij zelf ook."
Het is de bedoeling dat Ruud van Nistelrooij bij het EK in 2021 aan de technische staf wordt toegevoegd als assistent. Hoogma ziet in de toekomst ook een rol weggelegd voor Wesley Sneijder. De recordinternational start binnenkort met een trainerscursus. "Dat is wel zo'n type die ik als assistent zie. Dat 'straatse', zich begeven tussen de spelersgroep. Dat zie ik wel bij hem", aldus Hoogma.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
1 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
23 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden