Lodeweges bij Oranje ook assistent onder De Boer
ZEIST (ANP) - Dwight Lodeweges blijft assistent-trainer bij het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Frank de Boer gaf vrijdag bij zijn presentatie aan graag met hem verder te willen. Ook Maarten Stekelenburg (assistent) en Patrick Lodewijks (keeperstrainer) blijven deel uitmaken van de technische staf.
De Boer vergeleek de 62-jarige Lodeweges met Hennie Spijkerman, met wie hij jarenlang samenwerkte bij Ajax. "Ik krijg dezelfde energie weer terug", aldus De Boer na een gesprek met Lodeweges. De nieuwe bondscoach sprak ook met aanvoerder Virgil van Dijk. De Boer: "Ze willen op dezelfde lijn door. Zou gek zijn als dat niet zo zou zijn. Iedereen is weer trots. Ik denk dat ik wel overeenkomsten heb met Ronald Koeman. Maar ik heb wel een eigen stijl en identiteit."
Lodeweges zat de voorbije wedstrijden in de Nations League tijdelijk als bondscoach op de bank. Het is nooit een optie geweest om met hem door te gaan, zei Nico-Jan Hoogma, directeur topvoetbal bij de KNVB. "We zien Dwight als een geweldige assistent. Dat vindt hij zelf ook."
Het is de bedoeling dat Ruud van Nistelrooij bij het EK in 2021 aan de technische staf wordt toegevoegd als assistent. Hoogma ziet in de toekomst ook een rol weggelegd voor Wesley Sneijder. De recordinternational start binnenkort met een trainerscursus. "Dat is wel zo'n type die ik als assistent zie. Dat 'straatse', zich begeven tussen de spelersgroep. Dat zie ik wel bij hem", aldus Hoogma.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).
17 uur geleden