Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lodeweges bij Oranje ook assistent onder De Boer

Lodeweges bij Oranje ook assistent onder De Boer

ZEIST (ANP) - Dwight Lodeweges blijft assistent-trainer bij het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Frank de Boer gaf vrijdag bij zijn presentatie aan graag met hem verder te willen. Ook Maarten Stekelenburg (assistent) en Patrick Lodewijks (keeperstrainer) blijven deel uitmaken van de technische staf.

De Boer vergeleek de 62-jarige Lodeweges met Hennie Spijkerman, met wie hij jarenlang samenwerkte bij Ajax. "Ik krijg dezelfde energie weer terug", aldus De Boer na een gesprek met Lodeweges. De nieuwe bondscoach sprak ook met aanvoerder Virgil van Dijk. De Boer: "Ze willen op dezelfde lijn door. Zou gek zijn als dat niet zo zou zijn. Iedereen is weer trots. Ik denk dat ik wel overeenkomsten heb met Ronald Koeman. Maar ik heb wel een eigen stijl en identiteit."

Lodeweges zat de voorbije wedstrijden in de Nations League tijdelijk als bondscoach op de bank. Het is nooit een optie geweest om met hem door te gaan, zei Nico-Jan Hoogma, directeur topvoetbal bij de KNVB. "We zien Dwight als een geweldige assistent. Dat vindt hij zelf ook."

Het is de bedoeling dat Ruud van Nistelrooij bij het EK in 2021 aan de technische staf wordt toegevoegd als assistent. Hoogma ziet in de toekomst ook een rol weggelegd voor Wesley Sneijder. De recordinternational start binnenkort met een trainerscursus. "Dat is wel zo'n type die ik als assistent zie. Dat 'straatse', zich begeven tussen de spelersgroep. Dat zie ik wel bij hem", aldus Hoogma.

Meer uit Voetbal

New York Post: FIFA staakt plan voor verkoop belang WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.

1 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan FC Twente in strijd om Supercup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.

5 uur geleden
Ajax contracteert transfervrije middenvelder Brandt (ex-Dortmund)

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.

5 uur geleden
Operationeel directeur FIFA uit kritiek op voorzitter Infantino

ZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.

7 uur geleden
Trump heeft niet met FIFA-baas Infantino gesproken over WK-deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag tegen verslaggevers op Camp David gezegd dat hij niet met FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft gesproken over het aanbieden van aandelen in de wereldvoetbalbond aan externe investeerders. Dat stelt persbureau Reuters.

7 uur geleden
Dopingzondaar Mudryk mag weer voor Chelsea voetballen

LONDEN (ANP) - Chelsea-speler Mykhaylo Mudryk mag weer voetballen. De Engelse voetbalbond (FA) heeft in overleg met het Wereldantidopingagentschap (WADA) de tuchtzaak rondom een ​​mogelijke dopingovertreding van de Oekraïner afgehandeld. Dit maakte de bond vrijdag bekend.

8 uur geleden
Mauro Júnior blijft bij PSV en wil winnaarsmentaliteit kweken

ZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."

10 uur geleden