Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockheed verkoopt meer F-35's, raketten en Black Hawk-helikopters

Lockheed verkoopt meer F-35's, raketten en Black Hawk-helikopters

BETHESDA (ANP) - Het Amerikaanse defensieconcern Lockheed Martin heeft in het afgelopen kwartaal meer straaljagers van het type F-35 Lightning II, beter bekend als de Joint Strike Fighter (JSF), verkocht. Ook de verkoop van luchtdoel- en kruisraketten en helikopters van het type Black Hawk nam toe. Daardoor zag Lockheed de omzet en winst groeien.

Er werden afgelopen kwartaal in totaal 52 F-35's geleverd, tegen 42 een jaar eerder. Lockheed zette daarbij een omzet in de boeken van 17,7 miljard dollar, omgerekend 15,6 miljard euro. Dat was 17 miljard dollar in het vierde kwartaal van 2020. Bij de luchtvaarttak, met de F-35, was een omzetgroei met 6 procent te zien. Bij de rakettendivisie steeg de omzet zelfs met 12 procent, bijvoorbeeld dankzij hogere verkopen van Patriot-raketten.

Lockheed is ook het moederbedrijf van helikopterbouwer Sikorsky en actief op het gebied van onder meer radarsystemen en ruimtevaart. De kwartaalwinst van de grootste toeleverancier aan het Pentagon bedroeg 2 miljard dollar, tegen 1,8 miljard dollar een jaar eerder. Over heel 2021 werd een omzet geboekt van 67 miljard dollar en een winst van 6,3 miljard dollar. De waarde van het orderboek van Lockheed was eind vorig jaar meer dan 135 miljard dollar.

Meer uit Financieel

ABN AMRO gaat komende jaren duizenden banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat komende jaren duizenden banen schrappen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. De bank wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen, heeft het concern dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de nieuwe strategie van de eerder dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard.

10 minuten geleden
ING: hotels verduurzamen te weinig, gast 'werkt ook niet mee'

AMSTERDAM (ANP) - Hotelketens zouden "forse investeringen" moeten doen om verder te verduurzamen, vindt ING. Volgens de bank wint het comfort voor de gast het nog altijd van klimaatambities bij de grote ketens.

1 uur geleden
Goedkopere nieuwbouw gaat vaker naar mensen van buiten gemeente

APELDOORN (ANP) - Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan steeds vaker naar kopers van buiten de gemeente. Dat meldt het Kadaster, dat cijfers uit 2019 en 2024 met elkaar heeft vergeleken. Vooral in grote steden komen relatief veel kopers van verder weg.

1 uur geleden
Brede oproep uit bedrijfsleven om te investeren in verduurzaming

UTRECHT (ANP) - Nederland moet meer investeren in duurzame energie, een schone maakindustrie en toekomstig verdienvermogen. Met die oproep zijn honderd topbestuurders uit het bedrijfsleven dinsdag gekomen, onder wie KPN-topman Joost Farwerck, Zeeman-directeur Erik-Jan Mares en Ruud Joosten, de baas van bouwconcern BAM. Ook Peer Swinkels van het moederbedrijf van bierbrouwer Bavaria en Maite Zubiaurre, de topvrouw van webwinkel bol, onderschrijven de oproep.

2 uur geleden
Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

6 uur geleden
Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

7 uur geleden
Hoop op renteverlaging jaagt techaandelen omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.

8 uur geleden