Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Locker Kobe Bryant bij Sotheby's geveild voor 2,9 miljoen dollar

Locker Kobe Bryant bij Sotheby's geveild voor 2,9 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - De locker van de overleden basketballer Kobe Bryant is in New York geveild voor 2,9 miljoen dollar, omgerekend dik 2,6 miljoen euro. Het Britse veilinghuis Sotheby's schatte van tevoren in dat de locker zo'n 1,5 miljoen dollar zou opbrengen, maar dat werd vrijdagavond uiteindelijk bijna het dubbele.

Bryant gebruikte de locker in de kleedkamer van de Los Angeles Lakers, waar hij van 1996 tot 2016 speelde. De bekende Amerikaanse basketballer, die in januari 2020 op 41-jarige leeftijd omkwam bij een helikopterongeluk, werd vijf keer kampioen met die club. Een onderhoudsmedewerker zorgde ervoor dat de locker bewaard bleef toen de sportarena van de Lakers in Los Angeles in 2018 werd gerenoveerd.

De locker, die is voorzien van een naamplaatje van de basketballegende, was in het bezit van de Israëlische miljardair Patrick Drahi. Op het stuk werd negentien keer geboden. Wie de nieuwe eigenaar is, is niet duidelijk. Sinds Bryants overlijden werden al verschillende voorwerpen uit zijn carrière geveild. Zo leverde een door hem gedragen shirt vorig jaar nog zo'n 5,8 miljoen dollar op.

Lang niet alle sportmemorabilia leveren zoveel geld op. Sotheby's bood naast Bryants locker ook een voetbalshirt van voetballer Diego Maradona aan. Dat shirt kwam uit de collectie van de Belgische oud-keeper Jean-Marie Pfaff, die het persoonlijk kreeg overhandigd van de Argentijnse ster. Het veilinghuis schatte de waarde van het met een persoonlijke boodschap gesigneerde shirt op 800.000 tot 1,2 miljoen dollar. Bieden kon vanaf 640.000 euro, maar er werd geen koper gevonden.

Meer uit Financieel

Opnieuw minder bedrijven failliet in november

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.

35 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.

40 minuten geleden
CBS: flink meer bedrijven gebruiken AI

DEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.

1 uur geleden
Zuid-Koreaan krijgt 15 jaar voor fraude met crypto TerraUSD

NEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.

1 uur geleden
Trump beperkt met decreet regulering van AI door staten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.

1 uur geleden
Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

9 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

12 uur geleden