Locker Kobe Bryant bij Sotheby's geveild voor 2,9 miljoen dollar
NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - De locker van de overleden basketballer Kobe Bryant is in New York geveild voor 2,9 miljoen dollar, omgerekend dik 2,6 miljoen euro. Het Britse veilinghuis Sotheby's schatte van tevoren in dat de locker zo'n 1,5 miljoen dollar zou opbrengen, maar dat werd vrijdagavond uiteindelijk bijna het dubbele.
Bryant gebruikte de locker in de kleedkamer van de Los Angeles Lakers, waar hij van 1996 tot 2016 speelde. De bekende Amerikaanse basketballer, die in januari 2020 op 41-jarige leeftijd omkwam bij een helikopterongeluk, werd vijf keer kampioen met die club. Een onderhoudsmedewerker zorgde ervoor dat de locker bewaard bleef toen de sportarena van de Lakers in Los Angeles in 2018 werd gerenoveerd.
De locker, die is voorzien van een naamplaatje van de basketballegende, was in het bezit van de Israëlische miljardair Patrick Drahi. Op het stuk werd negentien keer geboden. Wie de nieuwe eigenaar is, is niet duidelijk. Sinds Bryants overlijden werden al verschillende voorwerpen uit zijn carrière geveild. Zo leverde een door hem gedragen shirt vorig jaar nog zo'n 5,8 miljoen dollar op.
Lang niet alle sportmemorabilia leveren zoveel geld op. Sotheby's bood naast Bryants locker ook een voetbalshirt van voetballer Diego Maradona aan. Dat shirt kwam uit de collectie van de Belgische oud-keeper Jean-Marie Pfaff, die het persoonlijk kreeg overhandigd van de Argentijnse ster. Het veilinghuis schatte de waarde van het met een persoonlijke boodschap gesigneerde shirt op 800.000 tot 1,2 miljoen dollar. Bieden kon vanaf 640.000 euro, maar er werd geen koper gevonden.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
48 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
9 uur geleden