Locker Kobe Bryant bij Sotheby's geveild voor 2,9 miljoen dollar
NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - De locker van de overleden basketballer Kobe Bryant is in New York geveild voor 2,9 miljoen dollar, omgerekend dik 2,6 miljoen euro. Het Britse veilinghuis Sotheby's schatte van tevoren in dat de locker zo'n 1,5 miljoen dollar zou opbrengen, maar dat werd vrijdagavond uiteindelijk bijna het dubbele.
Bryant gebruikte de locker in de kleedkamer van de Los Angeles Lakers, waar hij van 1996 tot 2016 speelde. De bekende Amerikaanse basketballer, die in januari 2020 op 41-jarige leeftijd omkwam bij een helikopterongeluk, werd vijf keer kampioen met die club. Een onderhoudsmedewerker zorgde ervoor dat de locker bewaard bleef toen de sportarena van de Lakers in Los Angeles in 2018 werd gerenoveerd.
De locker, die is voorzien van een naamplaatje van de basketballegende, was in het bezit van de Israëlische miljardair Patrick Drahi. Op het stuk werd negentien keer geboden. Wie de nieuwe eigenaar is, is niet duidelijk. Sinds Bryants overlijden werden al verschillende voorwerpen uit zijn carrière geveild. Zo leverde een door hem gedragen shirt vorig jaar nog zo'n 5,8 miljoen dollar op.
Lang niet alle sportmemorabilia leveren zoveel geld op. Sotheby's bood naast Bryants locker ook een voetbalshirt van voetballer Diego Maradona aan. Dat shirt kwam uit de collectie van de Belgische oud-keeper Jean-Marie Pfaff, die het persoonlijk kreeg overhandigd van de Argentijnse ster. Het veilinghuis schatte de waarde van het met een persoonlijke boodschap gesigneerde shirt op 800.000 tot 1,2 miljoen dollar. Bieden kon vanaf 640.000 euro, maar er werd geen koper gevonden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
11 uur geleden