Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Locker Kobe Bryant bij Sotheby's geveild voor 2,9 miljoen dollar

Locker Kobe Bryant bij Sotheby's geveild voor 2,9 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - De locker van de overleden basketballer Kobe Bryant is in New York geveild voor 2,9 miljoen dollar, omgerekend dik 2,6 miljoen euro. Het Britse veilinghuis Sotheby's schatte van tevoren in dat de locker zo'n 1,5 miljoen dollar zou opbrengen, maar dat werd vrijdagavond uiteindelijk bijna het dubbele.

Bryant gebruikte de locker in de kleedkamer van de Los Angeles Lakers, waar hij van 1996 tot 2016 speelde. De bekende Amerikaanse basketballer, die in januari 2020 op 41-jarige leeftijd omkwam bij een helikopterongeluk, werd vijf keer kampioen met die club. Een onderhoudsmedewerker zorgde ervoor dat de locker bewaard bleef toen de sportarena van de Lakers in Los Angeles in 2018 werd gerenoveerd.

De locker, die is voorzien van een naamplaatje van de basketballegende, was in het bezit van de Israëlische miljardair Patrick Drahi. Op het stuk werd negentien keer geboden. Wie de nieuwe eigenaar is, is niet duidelijk. Sinds Bryants overlijden werden al verschillende voorwerpen uit zijn carrière geveild. Zo leverde een door hem gedragen shirt vorig jaar nog zo'n 5,8 miljoen dollar op.

Lang niet alle sportmemorabilia leveren zoveel geld op. Sotheby's bood naast Bryants locker ook een voetbalshirt van voetballer Diego Maradona aan. Dat shirt kwam uit de collectie van de Belgische oud-keeper Jean-Marie Pfaff, die het persoonlijk kreeg overhandigd van de Argentijnse ster. Het veilinghuis schatte de waarde van het met een persoonlijke boodschap gesigneerde shirt op 800.000 tot 1,2 miljoen dollar. Bieden kon vanaf 640.000 euro, maar er werd geen koper gevonden.

Meer uit Financieel

Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

2 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

3 uur geleden
Google moet 20 miljoen euro betalen aan Belgische uitgever Rossel

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.

3 uur geleden
Trump helpt boeren met 12 miljard dollar aan eenmalige betalingen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.

3 uur geleden
Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

7 uur geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

7 uur geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

8 uur geleden