Locker Kobe Bryant bij Sotheby's geveild voor 2,9 miljoen dollar
NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - De locker van de overleden basketballer Kobe Bryant is in New York geveild voor 2,9 miljoen dollar, omgerekend dik 2,6 miljoen euro. Het Britse veilinghuis Sotheby's schatte van tevoren in dat de locker zo'n 1,5 miljoen dollar zou opbrengen, maar dat werd vrijdagavond uiteindelijk bijna het dubbele.
Bryant gebruikte de locker in de kleedkamer van de Los Angeles Lakers, waar hij van 1996 tot 2016 speelde. De bekende Amerikaanse basketballer, die in januari 2020 op 41-jarige leeftijd omkwam bij een helikopterongeluk, werd vijf keer kampioen met die club. Een onderhoudsmedewerker zorgde ervoor dat de locker bewaard bleef toen de sportarena van de Lakers in Los Angeles in 2018 werd gerenoveerd.
De locker, die is voorzien van een naamplaatje van de basketballegende, was in het bezit van de Israëlische miljardair Patrick Drahi. Op het stuk werd negentien keer geboden. Wie de nieuwe eigenaar is, is niet duidelijk. Sinds Bryants overlijden werden al verschillende voorwerpen uit zijn carrière geveild. Zo leverde een door hem gedragen shirt vorig jaar nog zo'n 5,8 miljoen dollar op.
Lang niet alle sportmemorabilia leveren zoveel geld op. Sotheby's bood naast Bryants locker ook een voetbalshirt van voetballer Diego Maradona aan. Dat shirt kwam uit de collectie van de Belgische oud-keeper Jean-Marie Pfaff, die het persoonlijk kreeg overhandigd van de Argentijnse ster. Het veilinghuis schatte de waarde van het met een persoonlijke boodschap gesigneerde shirt op 800.000 tot 1,2 miljoen dollar. Bieden kon vanaf 640.000 euro, maar er werd geen koper gevonden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
9 minuten geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
4 uur geleden