Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown weerhoudt Israëli niet van demonstreren

Lockdown weerhoudt Israëli niet van demonstreren

JERUZALEM (ANP/DPA/RTR) - De strikte lockdownmaatregelen om het coronavirus te beteugelen, weerhouden de Israëli er niet van te demonstreren tegen premier Benjamin Netanyahu. Duizenden gingen zaterdag na zonsondergang opnieuw de straat op om hun afkeer te tonen van de persoon Netanyahu en zijn beleid.

Netanyahu probeerde de wekelijkse protestmarsen en -bijeenkomsten te verbieden uit gezondheidsoverwegingen, maar slaagde er niet in dat voorstel tijdig door het parlement te loodsen. De betogers kregen daardoor bij politieblokkades, opgeworpen ter controle op niet-noodzakelijk reizen, vrije doorgang ook al waren ze meer dan een kilometer van huis.

Doordat de actievoerders niet werden tegengehouden, konden ze ook per auto de woning van Netanyahu bereiken om zijn vertrek te eisen. Bovendien bezetten ze zoals eerder deze zomer viaducten over de snelweg van Jeruzalem naar Tel Aviv - in deze beide steden was de opkomst het grootst - en belangrijke verkeersknooppunten elders. De demonstranten droegen mondkapjes en hielden onderling voldoende afstand.

In Israël kwamen er zaterdag 9200 nieuwe besmettingsgevallen bij. In totaal zijn het er nu meer dan 227.000. Het dodental door Covid-19 liep met 29 op tot 1441.

Meer uit Buitenland

Gouverneur: gewonden door aanval van Oekraïne tijdens bestand

LGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.

37 minuten geleden
Israël: meer dan 200 Hezbollah-doelen geraakt in 24 uur

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.

1 uur geleden
Trump: VS begonnen met schoonvegen van Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.

2 uur geleden
Wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland van start gegaan

KYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.

3 uur geleden
Onderhandelingen VS, Iran en Pakistan begonnen

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.

3 uur geleden
Meerdere doden in Zuid-Libanon na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.

4 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen weer gevangenen uit

KYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.

4 uur geleden