Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown Sint-Maarten duurt tot 17 mei

Lockdown Sint-Maarten duurt tot 17 mei

PHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten verlengt de lockdown, die oorspronkelijk was uitgeroepen tot 10 mei, met een week tot 17 mei. Dat heeft minister-president Silveria Jacobs bekendgemaakt. In het land is sinds 5 april de noodtoestand van kracht, waardoor de bevolking zoveel mogelijk moet thuisblijven.

Volgens Jacobs hebben de strenge maatregelen ervoor gezorgd dat er geen grote verspreiding van het coronavirus is op het eiland. De extra week is volgens haar nodig om het risico op verspreiding zo klein mogelijk te houden. Om de bevolking meer bewegingsvrijheid te geven, mag er voortaan op maandag, woensdag en vrijdag tussen 06.00 en 08.00 uur 's ochtends en 16.00 en 18.00 uur 's middags in de eigen wijk worden gewandeld, gefietst of hard gelopen.

De regering heeft verder bepaald dat alle supermarkten, banken en nutsbedrijven, die sinds 17 april toestemming hebben om op maandag, woensdag en vrijdag open te zijn, speciale uren moeten invoeren voor ouderen, zwangere vrouwen en gehandicapte mensen. Tussen 08 .00en 10.00 uur 's ochtends mogen alleen die groepen naar binnen.

Op Sint-Maarten zijn 76 mensen besmet en 13 mensen aan het virus overleden. In totaal zijn 329 mensen getest. De laatste tijd worden nauwelijks nog nieuwe besmettingen geregistreerd.

Meer uit Binnenland

Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

15 minuten geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

17 minuten geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

42 minuten geleden
Enkele tientallen mensen bij inloopbijeenkomst Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.

1 uur geleden
Alle 32 voorgeleide verdachten van geweld Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.

1 uur geleden
Kickbokser Badr Hari mag behandeling zaak in vrijheid afwachten

AMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.

1 uur geleden
Argentijnse rechter beveelt teruggave Goudstikker-schilderij

BUENOS AIRES (ANP) - Het door nazi's geroofde schilderij uit de Goudstikker-collectie moet worden teruggegeven aan de erfgenaam van die Joodse kunstverzamelaar. Dat heeft een rechter in Argentinië besloten, meldt de Argentijnse krant Clarin.

2 uur geleden