Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown Nieuw-Zeeland eindigt pas als 90 procent is gevaccineerd

Lockdown Nieuw-Zeeland eindigt pas als 90 procent is gevaccineerd

WELLINGTON (ANP) - De lockdown die momenteel van kracht is in delen van Nieuw-Zeeland eindigt pas als 90 procent van de inwoners volledig gevaccineerd is. Premier Jacinda Ardern maakte vrijdag (lokale tijd) bekend dat de huidige waarschuwingsniveaus vervangen worden door een nieuw soort stoplichtsysteem.

Momenteel is ruim 68 procent van de Nieuw-Zeelanders volledig gevaccineerd, 86 procent heeft één prik gehad. Alleen in regio's waar meer dan 90 procent volledig gevaccineerd is wordt het nieuwe stoplichtsysteem ingevoerd en eindigt de lockdown. "Volledig gevaccineerd kunnen dan weer samenkomen met vrienden en familie en naar bars en restaurants gaan", aldus Ardern.

Als de premier er inderdaad in slaagt 90 procent van de bevolking een prik te laten halen is Nieuw-Zeeland een van de meest gevaccineerde landen ter wereld. "We vinden zo een evenwicht tussen heropenen en het veilig houden van onze bevolking", vertelde Ardern.

Sinds het begin van de pandemie wist Nieuw-Zeeland het coronavirus succesvol te elimineren, waardoor er slechts 28 mensen overleden aan de gevolgen van het virus. Een recente uitbraak met de Delta-variant van het virus kregen de autoriteiten echter niet onder controle en miljoenenstad Auckland en enkele naburige regio's bevinden zich inmiddels al ruim twee maanden in lockdown.

Vanuit de oppositie en de bevolking wordt de druk om de maatregelen te versoepelen en de landsgrenzen te openen alsmaar groter. Op een reisbubbel met Australië na, die eerder dit jaar enkele maanden standhield, is Nieuw-Zeeland al anderhalf jaar hermetisch afgesloten van de rest van de wereld. Alleen staatsburgers en buitenlanders met een geldig visum mogen naar Nieuw-Zeeland reizen, zij moeten bij aankomst twee weken in hotelquarantaine.

Meer uit Buitenland

Tientallen slachtoffers bij droneaanval Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Sinja zijn zeker 27 mensen omgekomen, melden de lokale autoriteiten. Nog eens 73 personen raakten gewond door de aanval, die volgens de regionale gezondheidsminister werd uitgevoerd door de Rapid Support Forces (RSF).

24 minuten geleden
VN: vorig jaar hoogste aantal burgerdoden in Oekraïne sinds 2022

KYIV (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben vorig jaar het hoogste aantal burgerdoden in Oekraïne geregistreerd sinds 2022, het jaar waarin Rusland Oekraïne binnenviel. Er vielen in 2025 voor zover bekend 2514 doden en 12.142 gewonden onder burgers, aldus het VN-Mensenrechtenkantoor.

26 minuten geleden
Rechtszaak gestart tegen Russische kapitein na botsing Noordzee

LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.

1 uur geleden
Iraanse diplomaten niet welkom in gebouwen Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.

1 uur geleden
Groenland wil verdediging in NAVO-verband

NUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.

1 uur geleden
Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

2 uur geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

2 uur geleden