Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown Nieuw-Zeeland eindigt pas als 90 procent is gevaccineerd

Lockdown Nieuw-Zeeland eindigt pas als 90 procent is gevaccineerd

WELLINGTON (ANP) - De lockdown die momenteel van kracht is in delen van Nieuw-Zeeland eindigt pas als 90 procent van de inwoners volledig gevaccineerd is. Premier Jacinda Ardern maakte vrijdag (lokale tijd) bekend dat de huidige waarschuwingsniveaus vervangen worden door een nieuw soort stoplichtsysteem.

Momenteel is ruim 68 procent van de Nieuw-Zeelanders volledig gevaccineerd, 86 procent heeft één prik gehad. Alleen in regio's waar meer dan 90 procent volledig gevaccineerd is wordt het nieuwe stoplichtsysteem ingevoerd en eindigt de lockdown. "Volledig gevaccineerd kunnen dan weer samenkomen met vrienden en familie en naar bars en restaurants gaan", aldus Ardern.

Als de premier er inderdaad in slaagt 90 procent van de bevolking een prik te laten halen is Nieuw-Zeeland een van de meest gevaccineerde landen ter wereld. "We vinden zo een evenwicht tussen heropenen en het veilig houden van onze bevolking", vertelde Ardern.

Sinds het begin van de pandemie wist Nieuw-Zeeland het coronavirus succesvol te elimineren, waardoor er slechts 28 mensen overleden aan de gevolgen van het virus. Een recente uitbraak met de Delta-variant van het virus kregen de autoriteiten echter niet onder controle en miljoenenstad Auckland en enkele naburige regio's bevinden zich inmiddels al ruim twee maanden in lockdown.

Vanuit de oppositie en de bevolking wordt de druk om de maatregelen te versoepelen en de landsgrenzen te openen alsmaar groter. Op een reisbubbel met Australië na, die eerder dit jaar enkele maanden standhield, is Nieuw-Zeeland al anderhalf jaar hermetisch afgesloten van de rest van de wereld. Alleen staatsburgers en buitenlanders met een geldig visum mogen naar Nieuw-Zeeland reizen, zij moeten bij aankomst twee weken in hotelquarantaine.

Meer uit Buitenland

Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

7 minuten geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

1 uur geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

2 uur geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.

4 uur geleden
Einde aan vervolging van Trump voor inmenging verkiezingen

ATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.

4 uur geleden